Ierīces

Kas notiek, ja centies lejupielādēt pirātiskus failus ar Starlink internetu?

Starlink ir Īlona Maska SpaceX satelītu interneta pakalpojums. Ar ko tas atšķiras no citiem? Salīdzinoši ar citiem, šie interneta satelīti atrodas tuvāk Zemei, lai samazinātu latentumu un iegūtu ātrāku internetu. Šis bezvadu internets vairāk paredzēts rajoniem, kuros nav interneta pārklājuma vai tas ir salīdzinoši zemas kvalitātes. Kāds lietotājs, kurš šobrīd testē jauno interneta pakalpojumu, vēlējās noskaidrot, kas notiks, ja tā tīklā izmantos Torrent  jeb lejupielādēs pirātiskus failus. Pēc mēģinājuma, lejupielādēt ar autortiesībām aizsargātus failus, lietotājs saņēma paziņojumu no paša uzņēmuma.

Abonents Reddit forumā publicēja attēlu ar paziņojumu, ko saņēma no Starlink, un rakstīja, ka ar nodomu izmantojis šo pakalpojumu, lai redzētu, kas notiek.

Paziņojumā, ko lietotājs ir saņēma no uzņēmuma, Starlink grupa mudināja lietotāju un citus neizmantot tā pakalpojumus, lai lejupielādētu ar autortiesībām aizsargātu materiālu bez licences. “Ar autortiesībām aizsargātu materiālu lejupielāde bez licences var izraisīt jūsu savienojuma apturēšanu vai izbeigšanu un radīt risku, ka satura īpašnieks varētu vērsties tiesā,” teikts paziņojumā.

Reaģējot uz ziņu, kāds cits foruma lietotājs, pateicās abonentam par “pārbaudi un riska uzņemšanos”. Kāds cits lietotājs komentēja, ka uzņēmumam šajā ziņojumā vajadzēja piedāvāt izmantot VPN.

Savukārt SpaceX izpilddirektors Īlons Masks otrdien sacīja, ka viņa uzņēmums ir saņēmis vairāk nekā 500 000 iepriekš pasūtījumu savam Starlink satelīta interneta pakalpojumam un nesaskatot iespējamas tehniskas ķibeles šī pieprasījuma nodrošināšanai.

“Vienīgais ierobežojums ir augsts lietotāju blīvums pilsētu teritorijās,” min Īlons Masks, atbildot uz CNBC reportiera ziņu, kas min, ka 99 ASV dolāru depozīts, iepriekš pasūtot Starlink pakalpojumu, tiks pilnībā atgriezts, ja nespēs nodrošināt pakalpojumu.

SpaceX vēl nav paziņojis, kad Starlink pakalpojums būs pieejams plašākai publikai, bet komercpakalpojumi, visticamāk, kā tas bija iepriekš plānots, vēl netiks piedāvāti šogad.

Avots: Gadgets360

 

Atbildēt

Līdzīgi raksti