Programmatūra

Ko sagaidīt no Android 12?

Uzņēmuma Google izstrādātā jaunākā mobilā operētājsistēma Android 12 tika izlaista jau pagājušā gada nogalē. Atjauninājums vispirms nonāca Google Pixel viedtālruņos, tostarp jaunajos Pixel 6 un Pixel 6 Pro, un kopš tā laika ir sācis parādīties arī Samsung viedtālruņos. Lai gan ne visiem Android viedtālruņiem ir pieejama jaunā operētājsistēma, vairākas jaunas funkcijas visticamāk dos iemeslu to izvēlēties brīdī, kad viedtālrunis piedāvās atjauninājumu.

Android 12 daudzējādā ziņā, šķiet, ka ir līdzīgs Android 11. Jaunā operētājsistēmas versija tikusi pie dažām jaunām funkcijām un dažiem veiktspējas labojumiem, kuru mērķis ir palīdzēt viedtālrunim darboties efektīvāk.

Lūk trīs galvenās izmaiņas, kas pagaidām ir novērotas jaunajā operētājsistēmas versijā:

Programmu konfidencialitātes līdzekļi

Google lietotnēm pievieno vairākus jaunus konfidencialitātes līdzekļus, lai nodrošinātu lielāku pārredzamību un kontroli. Tagad lietotāji varēs redzēt, kad kāda programma izmanto ierīces mikrofonu vai kameru, parādot to ar indikatoru viedtālruņa statusa joslā. Ātrajos iestatījumos tiks piedāvāta arī iespēja pilnībā atspējot visu programmu piekļuvi mikrofonam vai kamerai. Android 12 ļauj arī saglabāt lietotāja atrašanās vietu privātu, dodot iespēju lietotnēm piešķirt aptuveno atrašanās vietu.

Atjaunināti paziņojumi

Ar Android 12 Google maina paziņojumu dizainu, lai padarītu tos mūsdienīgākus un funkcionālākus. Kad lietotājs pieskarsies paziņojumam, tas aizvedīs tieši uz lietotni vai darbību, kuru lietotājs vēlas veikt. Līdz šim nereti pirms lietotnes atvēršanas tika piedāvātas dažādas darbības, kā piemēram, iespēja izvēlēties kā atvērt failu. Saskaņā ar Android Developers bloga ierakstu, atjauninājumam vajadzētu paātrināt paziņojumu darbību.

Android 12 arī iegūst jaunu pogu, kas ļauj atzīmēt nesvarīgus paziņojumus un paslēpt tos līdz kādam noteiktam brīdim. Lietotāji varēs arī ieslēgt adaptīvo paziņojumu režīmu, lai viedtālrunis varētu pārkārtot paziņojumus, pamatojoties uz to, kā strādājat ar dažādām lietotnēm.

Jauns režīms viedtālruņa lietošanai ar vienu roku

Android 12 ietver arī dažas dizaina izmaiņas, kas padara Android viedtālruņu izmantošanu vieglāku ar vienu roku. XDA Developers atzīmēja, ka atjauninājums pārvieto meklēšanas joslu uz displeja apakšu. Vēl viena jauna funkcija “silky home” padara visu interfeisu piemērotāku lietošanai ar vienu roku.

Avots: CNET

Atbildēt

Līdzīgi raksti