Ierīces Tehnika

Ko varētu sagaidīt no jaunā iPhone?

Kopš izlaists jaunais Apple iOS 14, kas šobrīd publiski ir pieejams tikai beta versijā, ir aptuveni skaidrs, ko sagaidīt no šī gada jaunā iPhone un kādi atjauninājumi varētu būt jau esošajiem iPhone

Šobrīd vēl nav zināms, kad tieši tiks izlaists jaunais iPhone. Lai gan parasti jauns viedtālrunis tiek laists klajā septembrī, nesenie ziņojumi liecina, ka Apple jaunā viedtālruņa izlaišana varētu aizkavēties koronavīrusa pandēmijas dēļ. COVID-19 uzliesmojuma dēļ tika slēgti Apple veikali visā pasaulē, kā arī tagad tikai daļa no tiem ir atvērti. Arī piegādātāji no Ķīnas uz laiku pārtrauca darbību, vai darbojās ar ierobežotu jaudu, kas ietekmēja jaunā viedtālruņa ražošanas procesu.

Jaunie iPhone varētu būt lētāki par iPhone 11

Kad pagājuša gadā tika laists klajā iPhone 11, vairums bija patīkami pārsteigti, ka bāzes modelis maksāja tikai 699 ASV dolārus, kas bija par 50 ASV dolāriem lētāk nekā 2018. gada iPhone XR. Tehnoloģiju analītiķi spriež, ka šī tendence varētu turpināties un jaunais viedtālrunis varētu maksāt pat 649 ASV dolārus, Pro versija aptuveni 999 ASV dolārus, bet Pro Max – 1099 ASV dolārus.

Jaunā iPhone dizains – vai tas būs līdzīgs iPhone 11?

Katru otro gadu Apple parasti veic ievērojamas dizaina izmaiņas jaunajam iPhone, lai atsvaidzinātu tā izskatu. Kāds Japānas publikācijas Mac Otakara ziņojums, citējot vārdā nenosauktu Ķīnas piegādātāju, vēstīja, ka jaunais iPhone būs visai līdzīgs iPhone 11. Vienīgā iespējamā atšķirība varētu bū noliektas ekrāna malas.

Jaunā iPhone komplektācijā varētu netikt iekļauti EarPods un strāvas adapteris

Analītiķis Ming-Chi Kuo paredz, ka Apple, iespējams, jaunā iPhone kastītē neiekļaujs vairs savas EarPod vadu austiņas. Tāds solis varētu tikt veikts, lai mudinātu cilvēkus iegādāties uzņēmuma bezvadu AirPods austiņas. Apple ir iekļāvis komplektācijā EarPods austiņas kopš 2012. gadā tika laists kaljā iPhone 5. 

Saskaņā ar 9to5Mac jaunajam iPhone komplektācijā varētu netik iekļauts arī strāvas adapteris. Iemesls tam galvenokārt ir izmaksas – neiekļaujot strāvas adapteri, Apple var samazināt izmaksas un piemērot kādu 5G komponenti. Šāds solis arī palīdzētu samazināt transportēšanas izmaksas, jo samazinātos iepakojuma lielums.

Jaunais iPhone varētu piedāvāt arī tumši zilu krāsu

Pagājušajā gādā iPhone saviem jaunajiem viedtālruņiem piedāvāja jaunu krāsu – pusnakts tumši zaļo. Krāsainie viedtālruņu modeļi vienmēr tiek labi pārdoti. Šogad, iespējams, Apple laidīs klajā vēl vienu jaunu krāsu un tā varētu būt tumši zila, balstoties uz XDA Developer informāciju.

Jaunā iPhone erkānu izmēri

Viena no populārākajām baumām par jauno iPhone – tiem varētu būt jauni ekrānu izmēri. Jaunajam iPhone s modelim ekrāna izmērs varētu būt 5,4 collas (pašreizējiem iPhone SE ir mazākais displeja izmērs – 4,7 collas), bet jaunajam iPhone Pro Max ekrāna izmērs varētu būt pat 6,7 collas (iPhone 11 Pro Max ekrāns ir 6.5 collas liels).

Saskaņā ar JPMorgan analītiķa Samik Chaterjee teikto, Apple 2020. gada rudenī izlaidīs četrus jaunus iPhone viedtālruņa modeļus: 5,4 collu modeli, divus 6,1 collu modeļus un 6,7 collu modeli. Visiem būs OLED displeji.

Šo izmēru prognozes atbalstīja arī analītiķis Ming-Chi Kuo, kurš uzskata, ka iPhone 11 Pro pašreizējais 5,8 collu izmērs var pazust. 5,4 collu un 6,1 collu viedtālruņi varētu būt lētākie, kamēr 6,1 collu un 6,7 collu viedtālruņi varētu būt Pro un Pro Max versijas.

Vai jaunie iPhone atbalstīs 5G tehnoloģiju?

Tiek baumots, ka Apple šogad saviem viedtālruņiem iekļaus 5G savienojamību. Konkrētāk, Apple analītiķis Ming-Chi Kuo sagaida, ka uzņēmums atklās trīs 5G viedtālruņus, kā arī Fast Company paziņoja, ka Apple varētu izmantot savas patentētās 5G antenas.

Apple parasti nav pirmais uzņēmums, kas ievieš jaunas tendences viedtālruņiem, tā vietā dodot priekšroku tehnoloģiju pilveidošanai, pirms tā tiek izmantota.

Galu galā nav skaidrs, cik daudzi un vai vispār kāds no jaunajiem iPhone būs ar kādu no šīm funkcijām, taču ir visai interesanti izvirzīt prognozes un skatīties vai tās apstiprināsies.

Avots: CNET

Atbildēt

Līdzīgi raksti