Jaunumi

Krievija no 14. marta aizliegs Instagram platformu

Vienu nedēļu pēc  Facebook aizliegšanas, Krievijas valsts komunikāciju aģentūra Roskomnadzor paziņoja, ka tā aizliegs arī Instagram. Lai gan Facebook aizliedza “diskriminācijas pret Krievijas plašsaziņas līdzekļiem” dēļ, šoreiz valdība apgalvo, ka aizliegums paredzēts, jo uzņēmums Meta, kam pieder arī Instagram, atļauj publicēt ierakstus, kas aicina uz vardarbību pret Krievijas karavīriem, ja tie atrodas konkrētās valstīs, tai skaitā Ukrainā.

Instagram vadītājs Adams Mosseri Twitter ierakstā raksta, ka šis lēmums 80 miljoniem Krievijas iedzīvotāju, kas seko 80% kontu no citām valstīm, liegs iespēju redzēt, kas notiek citur pasaulē.

Jaunais aizliegums ir izskanējis tikai dažas dienas pēc tam, kad Meta paziņoja par Instagram plāniem atzīmēt valsts plašsaziņas līdzekļus, kā arī Krievijā un Ukrainā esošiem privātiem kontiem slēpt informāciju par to, kam tie seko un kas tiem seko.

Aizliegums stāsies spēkā tikai 14. martā, un Krievijas valsts mediju aģentūra RIA Novosti ziņo, ka tas neattieksies uz Meta piederošo platformu WhatsApp.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti