Jaunumi

Kuri viedtālruņu ražotāji bijuši vispopulārākie šajā ceturksnī?

Pēdējā gada laikā pasaulē bijis pusvadītāju trūkums, kuru ne tikai ietekmējusi pandēmija, bet arī patērētāju augošā vēlme iegādāties jaunas un uzlabotas viedierīces. 2021. gada trešais ceturksnis nu ir noslēdzies. Kurš viedtālruņu ražotājs šajos trīs mēnešos ir izpelnījies vislielāko patērētāju uzmanību?

Šajā ceturksnī pēc pārdoto viedtālruņu apjoma visā pasaulē pirmo vietu ir ieguvis Samsung. Tas nav pārsteigums, jo gan ceturkšņa, gan arī visa gada pārdošanas datos šis tehnoloģiju gigants parasti nonāk pirmajās vietās.

Kā ziņo Canalys2021. gada 3. ceturksnī, salīdzinājumā ar to pašu ceturksni pērn, visā pasaulē vērojams 6% pārdoto viedtālruņu kritums. Samsung saglabājis 23 procentus tirgus daļas abos ceturkšņos, kam seko Apple ar 15% (pārdošanas apjoms gada laikā ir audzis par 3 %).

Trešajā vietā tehnoloģiju gigantiem cieši sekao Xiaomi ar 14 % tirgus daļu – bez izmaiņām no tā paša ceturkšņa pērn. Arī Vivo un Oppo ar 10% daļu nonākuši pārdotāko viedtālruņu TOP5. Šie Ķīnas uzņēmumi,  salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, savu viedtālruņu sūtījumu apjomu palielinājuši par vienu procentu.

Counterpoint ziņojumā minēts, ka Samsung pēdējo vairāku ceturkšņu laikā ieguvis otro vietu ar savas pamatdarbības peļņu. Tikai 2019. gada 4. ceturksnī un 2020. gada 2. ceturksnī to pārņēma Huawei. Aiz Apple un Samsung, Xiaomi, Oppo un Vivo šajā secībā ieguva lielākos ieņēmumus no  viedtālruņu pārdošanas 2021. gada otrajā ceturksnī.

Counterpoint ziņojumā teikts, ka Xiaomi pēdējos ceturkšņos ir vairāk koncentrējusies uz savu globālo viedtālruņu sūtījumu skaitu. Tagad Ķīnas viedtālruņu ražotāja nākamais mērķis ir pārvērst liela apjoma uzņēmumu par ļoti ienesīgu uzņēmumu.

Avots: Gadgets360

Atbildēt

Līdzīgi raksti