Ierīces

LG izveidojis vairāk kā 900 kg smagu TV

Saskaņā ar CNET datiem, LG ir paziņojis par jaunu tiešā skata (Direct View LED jeb DVLED) televizoru, kurš pieejams dažādos izmēros – sākot no 108 collu HD ekrāna līdz visai iespaidīgam 325 collu 8K ekrānam, kas maksā 1.7 miljonus ASV dolārus jeb aptuveni 1.44 miljonus Eur un sver vairāk nekā 900 kg. Uzņēmums jau iepriekš šos displejus ir piedāvājis komerciālajiem pircējiem, bet tagad pārdos visiem, kas varēs tos atļauties.

Protams, pateicoties ekrānu izmēram, šis mājas kinoteātra risinājums nebūs piemērots ikvienai mājai. Neskatoties tikai uz pašu ierīces izmēru, atšķiras arī tehnoloģija, ko tā izmanto. Saskaņā ar ziņu portāla CNET datiem, displeji, lai izveidotu pikseļus un apgaismotu tos ar atsevišķiem indikatoriem, izmanto nevis ierasto LCD slāni, bet gan indikatorus (piemēram, mazākus MicroLEDs), kas ir līdzīgi tam, kas redzēts Samsung “The Wall” un Sony Crystal mājas kinoteātru ekrānu risinājumos. LG izmantotās tehnoloģijas priekšrocība salīdzinoši ar OLED ekrānu ir labāka kontrasta līmeņu izveide, jo atsevišķi pikseļi var pilnībā izslēgties, lai izveidotu dziļāku melno krāsu bez pikseļu izdegšanas riska. Taču šīs pieejas izaicinājums ir padarīt indikatorus par pietiekami maziem, lai tie darbotos kā atsevišķi pikseļi.

Kā norāda CNET, LG jaunos DVLED displejus var iedomāties kā aizstājēju augstas klases projektoram, kas jau var radīt 100 collu vai lielāku attēlu. Maksimuma spilgtuma izvade lielākajai daļai šo LG ekrānu ir pie 1200 nitiem, kas ir pielīdzināms parastam augstākās klases televizoram.

Lielākā daļa ekrānu tiek piedāvāti parastā 16: 9 proporcijā, bet LG pārdod arī 32: 9 versijas gadījumā, ja vēlaties skatīties divus video blakus.

Avots: The Verge

Attēls: LG

Atbildēt

Līdzīgi raksti