Jaunumi

Lietuvas aizsardzības ministrija ziņo par Ķīnā ražoto telefonu bīstamību

Lietuvas aizsardzības ministrija iesaka izvairīties no ķīniešu mobilajiem tālruņiem un rekomendē likvidēt jau iegādātos, jo pēc izmeklēšanas ir secināts, ka ierīces ir spējīgas veikt cenzūru, ziņo starptautiskā ziņu aģentūra Reuters.

Jaunāko paaudžu telefoni, kas tiek pārdoti Eiropas tirgū no Ķīnas mobilo tālruņu giganta Xiaomi, tiek veidoti ar iebūvētu sistēmu, kura spēj atpazīt un cenzēt saukļus kā “Free Tibet”, “Long live Taiwan independence” vai “democracy movment”, min Lietuvas valsts kiberdrošības centrs. Xiaomi MI 10 T 5G viedtālruņa sistēmas daļa, kas atbild par cenzūru, Eiropas tirgū ir izslēgta, bet to jebkurā laikā attālināti ir iespējams ieslēgt. Šo viedtālruņu aplikācijas, iekļaujot iestatīto interneta pārlūku, bloķē aptuveni 500 frāzes un to skaits tiek regulāri papildināts.

Reuters ziņo, ka attiecības starp Lietuvu un Ķīnu saasinās pēdējā laikā. Ķīna ir pieprasījusi, lai Lietuva atsauc savu vēstnieku no Pekinas pēc tā, kad Taivāna ir pasludinājusi, ka tās misija Lietuvā tiks saukta par Taivānas pārstāvniecību.

Nacionālais kiberdrošības centrs ziņo, ka Xiaomi viedtālruņi ir sūtījuši kriptētus datus uz kādu serveri Singapūrā. Kā arī ir atrastas drošības problēmas Huawei P40 5G viedtālrunī, bet testus ir izgājis kāds cits Ķīnas ražotājs OnePlus, liecina ziņu portāla Reuters publicētā informācija.

Uz Lietuvas aizsardzības ziņojumu nākošajā dienā uzņēmums Xiaomi ir sniedzis atbildi, ka viņu ražotie telefoni neveic cenzūru. Paziņojumā teikts: “ierīce neveic cenzūru ne saņemtajiem, ne nosūtītajiem lietotāja datiem,” kā arī,”Xiaomi pilnībā respektē un nodrošina lietotāja legālās tiesības.”

Atbildēt

Līdzīgi raksti