600 – 700€ vērtu viedtālruņu izvēle

Strauji tuvojas “Melnā piektdiena” (Black Friday), kas šogad iekrīt 27. novembrī. Lai arī visā pārējā pasaulē ražotāji un tirgotāji piedāvā preces pat ar 50% atlaidi, Latvijā tikai retais pārdevējs piedāvā “Melnās piektdienas” atlaides un arī tad tās nepārsniedz 10% robežu (runa iet par elektroprecēm). Dažs labs piedāvā nevis atlaidi, bet kuponu 5-10% vērtībā no pirkuma, par kuru saprotams varēs iepirkties tikai šī paša pārdevēja veikalā! Žēl, bet vai tad tādēļ mēs nepirksim viedtālruni, uz kuru jau varbūt lūkojamies ne pirmo mēnesi!?

 Xiaomi Mi 10

Mi ir Xiaomi flagmaņu līnija. Šis ražotājs ir slavens ar ļoti daudzu viedtālruņu izlaišanu tirgū īsā laika posmā ar visai līdzīgiem nosaukumiem. Šodienas apskatā ir nonācis Mi 10, kas atrodas kaut kur pa vidu starp lētākajiem Mi Note 10, Mi 10T un Mi 10 Lite un dārgākajiem Mi 10 Pro un Mi 10 Ultra. Telefons aprīkots ar ātrāko šobrīd tirgū esošo procesoru Snapdragon 865 (Apple A14 Bionic neskaitās 😉 ), 8GB RAM un 256GB UFS 3.0 flash atmiņu. Atmiņas kartes slota nav. It kā pie tik liela atmiņas apjoma un visdažādākajiem mākoņservisiem, tam nevajadzētu sagādāt problēmas. Ražotājs norāda, ka procesoram ir šķidruma dzesēšana un siltuma izkliedes kopējā platība sastāda 3000mm²! Galvenā kamera ir aprīkota ar Samsung 108MP matricu un 7 lēcu sistēmu.

Apple iPhone 11

Kā jau pierasts, Apple savos viedtālruņos ar novēlošanos ievieš jauninājumus, ko citi ražotāji jau sen izmanto vidējā cenu diapazona ierīcēs. iPhone 11 ir aprīkots ar jauno divu kameru sistēmu! Ražotājs īpaši izceļ 4k video filmēšanas iespējas un Smart HDR. Telefonam ir vien 4GB RAM un 64-128GB flash atmiņa (cenu starpība 59€). Ja ar angļu valodu esi uz “Tu”, tad ierīci varēsi komandēt ar viedās asistentes Siri palīdzību.

OnePlus 8T

Pavisam nesen, mēnesi atpakaļ OPPO paspārnē esošais Oneplus izziņoja savu jauno viedtālruni – 8T. Patiesībā, salīdzinot ar aprīlī iznākušo OnePlus 8, izmaiņas ir visai niecīgas. Tas pats Snapdragon 865 procesors, nedaudz ātrāka flash atmiņa (UFS 3.1 pret 3.0), nedaudz izmainīta 48MP galvenā kamera, makro sensors paaudzies līdz 5MP un akumulators kļuvis par 200mAh lielāks (4500mAh). Ātrā uzlāde ir piedzīvojusi vislielākās pārmaiņas un tagad ir 65W pret iepriekšējiem 30W, kas jauno 8T līdz 100% ļauj uzlādēt 39 minūtēs! Nu jau nopērkams Latvijā!

Samsung Galaxy S20 pret Samsung Galaxy FE (Fan Edition)

Šī gada sākumā nu jau pasaulē lielākais viedtālruņu ražotājs Samsung izziņoja pagājušā gada flagmaņa Galaxy S10 lētāko versiju – S10 Lite. Šī gada flagmaņa Galaxy S20 “jaunākais brālis” tika izziņots jau septembrī – septiņus mēnešus pēc S20 izziņošanas. Lite vietā modelis ir nodēvēts labskanīgākā vārdu salikumā Fan Edition (saīsinājumā FE). Samsung doma bija radīt plašākām ļaužu masām (lasi, ne tik turīgiem faniem) pieejamu viedtālruni ar flagmaņa “dzelžiem”. Tas arī ir izdevies, jo abi telefoni ir ļoti līdzīgi, neskaitot izmērus un korpusa izgatavošanas materiālus (sk. attēlu). FE aizmugure ir no plastmasas. Arī displeja izšķirtspēja FE ir FHD+ pret UHD+. Galvenās un ultaplatleņķa kameras abiem telefoniem ir vienādas, atšķiras teleobjektīvs, kas FE ir ar 8MP godīgu 3x optisko tuvinājumu, bet S20 parastajam ir 64MP ar 1,1x optisko tuvinājumu un 3x hibrīdo tuvinājumu. Cik var spriest pēc tehnoloģiju blogeru apskatiem, bilžu kvalitāte ar abiem teleobjektīviem izdodas līdzīga. S20 paglābj sensora 64MP izšķirtspēja. FE nav aprīkots ar Samsung DEX, kas ļauj viedtālruni savienot ar bezvadu peli, tastatūru un displeju un izmantot kā datoru. Diez vai būs daudz cilvēku, kuri izmanto šo iespēju. Vienkāršāk sakot, S20 ir vairāk piemērots biznesa cilvēkiem, savukārt spilgtais, ”plastmasīgais” FE – tīņiem.

Viedtālruņu salīdzinājums

Attēlu avoti: pexels.com, mi.com, apple.com, oneplus.com, samsung.com

 

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt