Apskati Ierīces

Logitech MX Mechanical Mini – eleganta un daudzpusīga mehāniskā tastatūra

Nav noslēpums, ka Logitech izgatavo kvalitatīvas perifērijas ierīces. Šoreiz ražotājs mums uz apskatu ir atsūtijis elegantu, kompaktu un patiešām veiktspējīgu tastatūru – MX Mechanical Mini. Lai gan no Logitech jau sagaidām kvalitāti, varētu teikt, ka šoreiz ražotājs ir pārspējis pats sevi. MX Mechanical Mini ir ārkārtīgi laba tastatūra, kas arī uz darba galda izskatīsies ļoti glīti. MX jeb Master Series, ir jau gadiem ejoša Logitech ierīču sērija, kas pazīstama ar saviem veiktspējīgiem dizaniem.  

Par Logitech MX Mechanical Mini tastatūru un komplektāciju

Logitech MX Mechanical Mini, ir mehāniskā tastatūra, kas paredzēta teju jebkādām aktivitātēm pie datora. Ierīci iespējams savienot ar Bluetooth un Logitech LogiBolt USB adapteri.

Foto: Erkils, notepad.lv

Ražotājs min, ka šī tastatūra nodrošinās augstu veiktspēju, gan tiem, kam patīk spēlēt spēles, gan tiem, kas ofisā pavada daudz stundas. Tastatūru ir iespējams papildināt ar kādu no MX sērijas datorpelēm. Piemēram, jau iepriekš aplūkoto Logitech MX Master 3S. Vēlos pieminēt, ka daudzi cilvēki radošajā industrijā izvēlas tieši šo ierīču kombināciju. Skatīsim, kas lācītim vēderā!

Foto: Erkils, notepad.lv

Kā vienmēr, Logitech ir parūpējies, lai tastatūrai, ceļojot iepakojumā, nebūtu izveidojušās nekādas buktes vai skrāpējumi. Katra detaļa ir rūpīgi sapakota un novietota tā, lai atpakošanas process būtu…-  interesantāks. Uz ierīces iepakojuma ir arī neliela pamācība, par to, kā to savienot ar datoru. Iepakojums, pamācības un izkārtojums kastē man nedaudz atgādina, nu jau pirms laika aplūkoto Logitech POP Keys tastatūŗu.

Tastatūras komplektācijā iekļauts:

LogiBolt USB adapteris, lietošanas pamācība un USB Type-C vads, kas paredzēts tastatūras uzlādei.

MX Mechanical Mini dizains

Tastatūrai, manuprāt, vienkāršs, bet elegants dizains. Tā ir pelēkā krāsā ar divu toņu pelēkiem taustiņiem. Tai ir kvalitatīvs alumīnija korpuss, kura izgatavošanas process rada salīdzinoši maz oglekļa un ir videi draudzīgāks.

Foto: Erkils, notepad.lv

Tastatūrai ir ieslēgšanas/izslēgšanas poga un USB-C savienojums uzlādei, bet apakšā ir pāris atlokāmu kājiņu, lai to varētu noliekt 8 grādu leņķī. Tā ir ar aizmugurējo apgaismojumu, taču tikai ar vienkāršām baltām LED gaismām. Lai gan jūs varat pielāgot, kā gaismas diodes mirgo, tās nav RGB un nevar izgaismot  galdu kā daudzkrāsaina Ziemassvētku eglīte. Tāpat kā citām Logitech klaviatūrām, arī MX Mechanical Mini ir sensori, kas nosaka, kad lietotāja rokas ir tuvumā, un apgaismojumu ieslēdz vēl pirms nospiežat taustiņu. Tā ir visai noderīga funkcija, ja sniedzaties pēc klaviatūras vāji apgaismotā telpā. Rodas sajūta, ka ražotājs ir pārdomājis katru niansi.

Foto: Erkils, notepad.lv

Tastatūra ir visai zema, kas nozīmē, ka tās slēdži ir īsāki un tiem nav tik daudz kustības, kā tas ir pilna augstuma mehāniskajām tastatūrām. Personīgi es dodu priekšroku pilna augstuma mehāniskiem slēdžiem, taču, ja esat pieraduši rakstīt ar klēpjdatora tipa tastatūras taustiņiem, kādi ir citām Logitech Master sērijas klaviatūrām, piemēram, MX Keys, tad, visticamāk, šie taustiņi šķitīs pat ērtāki. Tos ražo uzņēmums Kailh, un pie ierīces iegādes ir iespējams izvēlēties starp Clicky, Tactile Quiet vai Linear slēdžiem. Uz apskatu saņemtā tastatūra aprīkota ar Tactile Quiet taustiņiem.

Foto: Erkils, notepad.lv

Mehāniskās tastatūras vissvarīgākais aspekts ir rakstīšanas pieredze: kā to jūtat ar pirkstu galiem un kā tā skan, kad to lietojat. Sajūta un skaņa lielā mērā ir atkarīga no tastatūras slēdžu veida un dažkārt ir grūti noteikt vispiemērotāko. Viss, protams, ir atkarīgs no personīgajām vēlmēm. Vai meklējat klasisko “klikšķi”, ko rada klikšķīgs slēdzis, vai sajūtu, kas ir līdzīga plīstošai burbuļplēvei, ko sniedz taustes slēdzis? Vai arī dodat priekšroku klusai un vienmērīgai taustiņa nospiešanai, ko piedāvā lineārais slēdzis?

Foto: Erkils, notepad.lv

MX Mechanical Mini ikdienas lietošanai

Dažkārt cilvēkus atbaida mehāniskās tastatūras, jo 80% gadījumu tās ir skaļas un, iespējams, pat kaitinošas. MX Mechanical Mini, manuprāt, ir izņēmums – tā ir pietiekami klusa, lai nesāktu “krist uz nerviem” un pietiekami atsaucīga, lai nodrošinātu precizitāti, rakstot un izmantojot dažādus hot-keys programmās. 

Kādu varētu atbaidīt arī fakts, ka tastatūrai nav NUMPAD taustiņu nodalījums, taču Logitech piedāvā tieši šādu pašu tastatūru ar papildus ciparu sadaļu tikai bez Mini tās nosaukumā.

Foto: Erkils, notepad.lv

Ja apgaismojums ir ieslēgts, akumulatora dzīves ilgums ir līdz 15 dienām. Ar izslēgtu apgaismojumu, varat gandrīz vai aizmirst par tastatūras uzlādēšanu, jo akumulatora dzīves ilgums var sasniegt pat 10 mēnešus.         

Logitech MX Mechanical Mini ir kompakta un parocīga tastatūra. Variet būt droši, ka, ja nu gadījumā nāksies ceļot, vai vienkārši pārnēsāsiet datoru, šī tastatūŗa neaizņems daudz vietas. Varbūt kādam tā var šķist smaga, taču, manuprāt, tas tikai liecina, par ierīces kvalitāti.

Logitech MX Mechanical Mini atbalsta gan Windows, gan macOS (un to var pieslēgt arī mobilajām iOS un Android ierīcēm). Ja pieslēdzaties, izmantojot Bluetooth, tā automātiski noteiks operētājsistēmu un pielāgos tastatūras izkārtojumu, bet, ja izmantojat tās LogiBolt USB uztvērēju, tas būs jādara manuāli, izmantojot tastatūras saīsni.

Testi

Ātrrakstīšanas tests: 10fastfingers.com – parasti, mans rakstīšanas ātrums ir ap 70 – 90 vārdiem minūtē, ar šo tastatūru, lietojot to apmēram 20 stundas, mans rakstīšanas ātrums bija 70 – 80 vārdi minūtē.

Ikdienas lietošanas tests: Mēģināju tastatūru izmantot ilgstoši, lai redzētu vai manas rokas nogurst. Secinājums tāds, ka šī tastatūra ir ērtāka, par manu Razer Blackwidor Chroma un tuvākajā laikā plānoju to arī nomainīt.

Spēļu tests: Izmēģināju spēlēt dažādas spēles. Rezultāti? Apmierinoši. Tastatūra ir pietiekami laba, lai spēlētu spēles. Protams, tā nav super gaming tastatūra, bet ja neesat karstasinīgs spēlmanis, tad MX Mechanical Mini būs vairāk kā pietiekoši.

Tehniskā specifikācija

MX Mechanical Mini
Izmēri 26,10 x 312,60 x 131,55 mm
Svars 612 g
LogiBolt adaptera izmēri 18,4 x 14,4 x 6,6 mm
LogiBolt adaptera svars 2 g
Tehniskā Specifikācija:
Easy-Switch Iespējams pieslēgt līdz 3 ierīcēm un pārslēgties starp tām
Automātiski regulējams apkārtējās gaismas sensors
10 m bezvadu diapazons
USB-C uzlāde Ieslēgšanas/izslēgšanas poga
Caps Lock un akumulatora indikators
Saderīgs ar Logitech Flow iespējotu peli
MX Mechanical ir saderīga ar MX Palm Rest
Akumulators Uzlādējams Li-Po (1500 mAh) akumulators
Papildu programmatūra: Logi Options +
Ilgtspējība
Plastmasa 45 % pārstrādāta, pēcpatēriņa
Korpuss Alumīnijs
Papīra iepakojums FSC™ – sertificēts
Sertificēts oglekļa neitrāls

Savienojums ar Logitech Options + lietotni

Options+ ir Logitech jaunākā datoru piederumu programmatūra. Visvienkāršākajā veidā tā piedāvā pārskatu par visu jūsu Logitech piederumu akumulatora darbības laiku, taču to var izmantot arī, lai pielāgotu to funkcionalitāti. Visbiežāk var pielāgot īsceļu taustiņus, kas atrodas augšējā rindā. Programma ir visai viegli saprotama un noderīga, taču ir nedaudz žēl, ka iestatītā taustiņu funkcionalitāte netiek saglabāta pašā tastatūrā un pazūd, ja tastatūru pievienojat datoram, kurā nav instalēta programma.

MX Mechanical Mini ir savienojama ar Logitech oficiālo Logitech Options + lietotni. Lietotne sniedz dažādas funkcijas un uzlabo lietotāja pieredzi. Savienosim MX Mechanical Mini ar datoru, un lūkosim, ko tad īsti varam tur izdarīt!

Foto: Erkils, notepad.lv, Ekrānuzņēmums no Logitech Options + lietotnes

Savienojot ierīci ar Logitech lietotni nebija sarežģīti – tas notika pats no sevis, bez nekādas papildus iejaukšanās. Lietotnē, nospiežot uz attēlotās tastatūras atveras nākamais logs – galvenā izvēlne.

Foto: Erkils, notepad.lv, Ekrānuzņēmums no Logitech Options + lietotnes

Varam redzēt, ka ir 4 nodalījumi, kur varam veikt izmaiņas. Šie nodalījumi ir: Keys, Backlightning, jau pazīstamā Easy-Switch funkcija un Settings.

Sadaļā Keys varam mainīt dažu īpašo taustiņu funkcijas, tiesa gan maiņas izvēles nav daudz. Varam pamainīt, piemēram, kāda taustiņa funkcionalitāti, ko var mainīt uz kādu saīsni, atvērt kādu lietotni utt.

Foto: Erkils, notepad.lv, Ekrānuzņēmums no Logitech Options + lietotnes

Sadaļā Backlightning tiek parādīta pašreizējo taustiņu kombinācija, ar kuru iespējams mainīt tastatūras gaismas, piemēram, lai tās pulsē vai spīd tikai tad, kad tai pieskarieties. Šo taustiņu kombināciju ir iespējams arī pielāgot pēc savām vēlmēm.

Foto: Erkils, notepad.lv, Ekrānuzņēmums no Logitech Options + lietotnes

Pieejama arī Easy-Switch funkcija, kas ļauj ātri un efektīvi pārslēgties starp dažādām Logitech ierīcēm, kurām ir Logitech Options + atbalsts.

Pēdējā, bet ne mazāk svarīgā sadaļa ir Settings, jeb iestatījumi. Šeit ir iespējams nomainīt taustiņu funkcionalitāti, ieslēgt/izslēgt taustiņus un tastatūras gaismas. Iespējams arī veikt dublējumus esošajiem iestatījumiem, kā arī sazināties ar Logitech, gadījumā, ja ir radušās savienojamības problēmas.

Kopsavilkums un novērtējums

Kopumā, manuprāt, tastatūra ir visai kvalitatīva un pārdomāta. Noskaidroju to, ka neesmu vienīgais, kas tā uzskata – arī draugi un kolēģi to ir izvēlējušies kā savu ikdienas sabiedroto.

Tomēr ja skatās uz “lielo bildi”, šķiet, ka Logitech ir domājis par ļoti specifisku tirgus lietotāju, kas izmanto MX mehāniskās tastatūras. Šī nav mehāniskā tastatūra entuziastiem, kas iecienījuši košus dizainus, taustiņus, kurus iespējams mainīt un pilnīgu pielāgojamību. 

Zemāka augstuma taustiņi un funkciju komplekts padara to par premium klases alternatīvu Logitech MX Keys tastatūrām, kam ir tāds pats izkārtojums ar klēpjdatora tipa taustiņiem un kas ir nedaudz lētākas.

Patika:

  • Tastatūra ir visai klusa un ērta
  • Kompaktais dizains
  • Uzlādējama ar USB Type C vadu, nav nepieciešamas AA tipa baterijas
  • Neuzkrītošais, taču modernais un glītais dizains

Nepatika:

  • Ierīci nevar savienot ar datoru ar Type – C vada palīdzību
  • Daži neskaidri paskaidrojumi Logi Options+ programmatūrā

Ko varētu uzlabot:

  • Akumulatora ietilpību
  • Vairāk iestatījumus Logi Options+ lietotnē

Latvijas interneta veikalos tastatūru iespējams iegādāties sākot no 135 Eur, bet Logitech oficiālajā vietnē tastatūras Mini versija tiek piedāvāta par 159 Eur, bet pilna izmēra versija – par 179 Eur.

Atbildēt

Līdzīgi raksti