Logitech Marathon M705 budžeta klases pele

Dažreiz meklējam kvalitatīvu, profesionālu un ērtu datorpeli, taču negribam maksāt lērumu naudas. Logitech vienmēr atrod risinājumu šādos gadījumos un šoreiz uz apskatu mums ir atsūtīta Logitech Marathon M705 datorpele. Šī ierīce ir saprātīgās cenu robežās un nodrošinās augstas kvalitātes performanci gan ofisa darbiem, gan viernkārši sērfojot internetā.

Atpakošana

Šoreiz peles iepakojums nešķiet atbilstošs. Jā, peli “izmēģināt”, pat neizņemot to no iepakojuma, tomēr, agrāk esmu pat ievainojis sevi ar šādiem iepakojumiem. Turklāt, mūsdienās, domājot arī par klimatu un dabu, vairums uzņēmumu pamazām pilnībā atsakās no šādiem plastmasas iepakojumiem.

Foto: notepad.lv

Komplektācijā iekļauta: pele, Unifying USB adapteris, lietošanas instrukcija un 2x AA baterijas.

Logitech Marathon M705 dizains

Pele ir radīta visai profesionālā dizainā, tā ir diezgan liela (42 x 71 x 109 mm), taču, pateicoties tās ergonomiskajam izliekumam, ierīce ērti turās plaukstā. M705 ir pelēkā krāsā un tai ir melnas sānu malas. Logitech M705 ir izturīga uzbūve, profesionāls dizains un ergonomiska forma, kas ir piemērota visiem roku izmēriem… Ierīces apakšā izveidots nodalījums, kurā ievietot baterijas un uzglabāt USB adapteri.

Foto: notepad.lv

Pelei ir septiņas pilnīgi pielāgojamas pogas, kas smuki izkārtotas pa peles virsmu. 

Foto: notepad.lv

Varētu teikt, ka pelei ir standarta ergonomiskais dizains. Augšējā virsma ir plata, lai pielāgotos dažādiem plaukstas izmēriem, bet, ja meklējat kaut ko lielāku, uzņēmuma vadošā pele MX Master Mouse ir lielāka un… arī ērtāka. Manuprāt, M705 dizains atsķirās no pilnīgi visām pelēm, ko līdz šim esam apskatījuši

Logitech Marathon M705 ikdienas lietošana

Pele ir diezgan ērta, un, pateicoties tās ergonomiskajam dizainam, to var izmantot ilgi, rokām nenogurstot.

Foto: notepad.lv

M705 izmanto Logitech tradicionālo lāzera tehnoloģiju, un es bez problēmām varēju to lietot uz dažādām virsmām, tostarp grāmatām un apģērbiem. Vienīgais, kas sagādāja problēmas, bija stikla darba virsmas un interesantā kārtā mans gaming peles paliktnis.

Foto: notepad.lv

Viena no funkcijām, kas izceļas M705, ir ātruma pielāgojamais rullītis, kas ļauj lietotājiem pārslēgties starp vienmērīgu un rievotu ritināšanu. Parasti dodu priekšroku rullītim ar iegriezumiem, ar kuru pa dokumentu var pārvietoties uz leju klikšķi pa klikšķim, taču iespēja pārslēgties uz brīvās ritināšanas rullīti ir ideāli piemērota, lai ar nelielu pirksta kustību pārlēktu atpakaļ uz garas lapas sākumu.

Foto: notepad.lv

Ražotājs min, ka pelei ir ļoti ilgs akumulatora dzīves ilgums – līdz pat 3 gadiem – , tapēc par bateriju nomaiņu varēsiet nesatraukties. Vairums gan visticamāk piekritīs, ka perifērijas ierīcēm ir laiks pāriet uz USB-C tipa lādētājiem, kā tas ir, piemēram, MX Mechanical Mini

Brīvajā laikā veidoju mūziku, mūzikas producēšanas lietotnē Ableton, un, veidojot mūziku ar M705 datorpeli ir grūti manevrēt pa ekrānu, ir jūtama kursora aizkave un tas ļoti traucē kaut ko ātri uzspiest vai manā gadījumā – uzspiest uz mazajām notīm.

Testi

Spēļu tests

Pele ir diezgan smaga, tāpēc tā nebūs piemērota tādām spēlēm kā CS:GO vai Valorant, kuras pieprasa ātras un negaidītas peles kustības. Taču MMO, vai Moba tipa spēlēm šī pele ir tieši laikā – tai ir 7 pogas, kuras var sasaistīt ar spēli. Tomēr salīdzinājumā ar nesen apskatīto Logitech G703 Lightspeed peli, diemžēl šī pele atpaliek un ir jūtama neliela aizkave kursora kustībā. Īsumā – paspēlēt var, bet grūti!

Bezvadu savienojuma tests – jā, šoreiz viss ir perfekti, pele patiešām darbojas 10 metru rādiusā!

CPS tests (klikšķi sekundē tests)

Logitech G703 7.6 klikški sekundē
Razer Naga 7.2 klikšķi sekundē
Logitech Marathon M705 6,7 klikšķi sekundē
Logitech G502 Pro 6.6 klikšķi sekundē
Logitech Pro Superlight 6.4 klikški sekundē
Logitech Lift Vertical 5.2 klikški sekundē

Tehniskā specifikācija

Pele
Peles izmēri 42 x 71 x 109 mm
Peles svars (ar baterijām) 135 g
USB uztvērējs un sensors
Logitech Unifying USB uztvērēja izmērs 18,7 x 14,4 x 6,1 mm
Logitech Unifying USB uztvērēja svars 1,8 g
Sensoru tehnoloģija Precīza optiskā izsekošana, DPI (min/maks.): 1000±
Pogas un rullītis
Pogu skaits: 7 pogas, kuras var pielāgot pēc savām vēlmēm
Rullītis gumijas, īpaši ātras ritināšanas rullītis
Akumulators
Baterijas 2x AA
bateriju darbības laiks 36 mēneši (darbības laiks var atšķirties atkarībā no lietotāja paradumiem un datora)
Savienojums
Savienojuma veids 2,4 GHz bezvadu savienojums
Bezvadu savienojuma diapazons 10 m (bezvadu diapazons var atšķirties atkarībā no lietotāja, vides un datora)
Papildaprīkojuma programmatūra Logitech Options +

Logitech Marathon M705 savienojums ar Logitech Options +

Kā jau lielāko daļu Logitech produktu, arī M705 ir iespējams savienot ar Logitech Options + lietotni. Diemžēl ļoti daudz izmaiņas tur nevar veikt, bet pamata lietas var mainīt pēc savām vēlmēm. Atverot lietotni, ierīce jau ir automātiski savienojusies ar Options + lietotni.

Foto: Erkils, notepad.lv, Ekrānuzņēmums no Logitech Options + lietotnes

Pirmajā logā zem sadaļas Mouse var rediģēt pogu funkcionalitāti, uzlikt karstos taustiņus un invertēt peles pogas.

Foto: Erkils, notepad.lv, Ekrānuzņēmums no Logitech Options + lietotnes

Otrajā logā zem sadaļas Point&Scroll, var izmainīt peles rullīša funkcionalitāti, un kā jau Logitech min, peles rullītis ir šīs ierīces “trumpis”. Varam ieslēgt vienmērīgu ritināšanu, invertēt rullīša virzienu un izmainīt kursora ātrumu.

Foto: Erkils, notepad.lv, Ekrānuzņēmums no Logitech Options + lietotnes

Tad vēl ir sadaļa More, kur var uzzināt sīkāku informāciju par ierīci, izslēgt vai ieslēgt datu nosūtīšanu datu analīzēm, izveidot dublējumus esošajiem iestatījumiem un arī ieslēgt izstrādātāja režīmu.

Foto: Erkils, notepad.lv, Ekrānuzņēmums no Logitech Options + lietotnes

Kopsavilkums un vērtējums

Sākumā man ļoti patika šī pele, man tā šķita ērta un tai ir vairākas pielāgojamas pogas, taču, izmantojot ierīci ilgāku laiku, sāku pamanīt dažas tās problēmas. Ikdienā izmantoju datorpeles, kuras savienojas ar vada palīdzību, tapēc, lietojot M705 datorpeli bija jūtama diezgan liela aizkave. Ne tik liela, lai traucētu darbam, bet pietiekami liela, lai būtu grūtāk spēlēt spēles vai darīt radošus darbus dažādās programmās.

Foto: notepad.lv
Vērtējums 0.0 – 5.0
Spēlēm 3.3 / 5.0
Darbam ofisā 4.2 / 5.0
Radošam darbam 3.0 / 5.0

Patika:

  • Viegla savienojamība ar datoru – bez aizķeršanās
  • Regulējams peles rullītis un pārējās pielāgojamās pogas
  • Ergonomiskais dizains

Nepatika: 

  • Lēna peles atsaucība
  • Nav USB-C tipa uzlādes
  • Plastmasas iepakojums
  • Pele ir smaga

Logitech Marathon M705 ir pieejama oficiālajā Logitech vietnē par 54 Eur. Protams, ierīce ir arī pieejama Latvijas interneta veikalos un tās cena svārstās no 30 Eur līdz 45 Eur.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt