Tehnoloģiju jaunumi

Motorola un Guru sadarbojas, lai piešķirtu ierīcēm vidēja attāluma bezvadu uzlādes tehnoloģiju

Uzņēmums Motorola ir uzsācis sadarbību ar GuRu Wireless, lai savām ierīcēm piešķirtu vidēja attāluma bezvadu uzlādes tehnoloģiju, kas piedāvā uzlādēt ierīces ne tikai bez vada, bet arī bez lādēšanas statīva. GuRu Wireless tehnoloģija darbojas aptuveni 3 metru rādiusā, izmantojot radioviļņus, kas no uzlādes stacijas tiek nosūtīti uz tādām ierīcēm kā viedtālruņi, klēpjdatori un, iespējams, pat droni.

Uzņēmumi par savu sadarbību paziņoja trešdien, taču neminēja, kuras ierīces varētu iegūt šīs jaunās tehnoloģijas atbalstu un kad tas varētu būt pieejams. Motorola pārstāvis min, ka ar šo risinājumu uzņēmums sniegs ieskatu par brīvību un elastību, ko lietotāji var iegūt ar revolucionāru gaisa un bezvadu enerģijas tehnoloģijas palīdzību.

Tā kā digitālās ierīces mūsu dzīvē spēlē lielu lomu, dažkārt to uzlāde ar vadu vai pie konkrētas stacijas var būt ilga un nogurdinoša. Esošie bezvadu lādēšanas palikņi, iespējams, ir ērti, bet vidēja rādiusa bezvadu uzlāde varētu atļaut iztikt arī bez tādiem.

Patiesībā neviens uzņēmums vēl nav komerciāli laidis klajā tehnoloģiju, kas varētu nodrošināt vidēja darbības rādiusa bezvadu uzlādi. Līdzīgi kā ar autonomu automašīnu izveidi – vairāki uzņēmumi strādā pie līdzīgas tehnoloģijas un tiek diskutēts, kurš to komerciāli piedāvās pirmais. Šobrīd no ierīču ražotāju puses tiek izrādīta visai neliela iniciatīva atbalstīt šo tehnoloģiju, tādēļ Motorola un GuRu sadarbība ir visai nozīmīga visas tehnoloģijas attīstībā.

GuRu tehnoloģija, lai raidītu enerģiju uz ierīcēm, izmanto 24GHz gaisa viļņus, kas ir daļa no milimetru viļņu radiofrekvenču spektra. Uzlādes mezgli staro enerģiju uz ierīcēm, un var apturēt transmisiju, kad tie konstatē šķērsli. Ja pārvietojat ierīci, uzlādes stacija to var uztvert dažu sekunžu laikā.

Uzlādes stacija var starot ar jaudu aptuveni 5 –10 vati (parastam standarta viedtālruņa lādētājam vidēji ir 5 vati). Tehnoloģiju var pielāgot arī daudz augstākām jaudas ierīcēm, tostarp klēpjdatoriem un droniem, kam nepieciešami 100 vati, turklāt arī garākiem attālumiem, norāda uzņēmums.

GuRu uzlādes stacijas varētu iebūvēt telpas griestos, konferenču zvanu skaļruņu sistēmās birojos, viedos skaļruņos vai citās ierīcēs. Atsevišķa uzlādes stacija varētu maksāt apmēram tikpat, cik augstākās klases Qi lādētājs vai Wi-Fi maršrutētājs.

Avots: CNET

Attēlu avoti: guru.inc

Atbildēt

Līdzīgi raksti