Zinātne

NASA roveris uz Marsa nofotografējis pats savus atstātos atkritumus

NASA Perseverance roveris 16. februārī uzņēma attēlu uz Marsa, kas var izskatīties satraucošs, ja nezināt kontekstu. Tajā redzama diezgan tipiska putekļaina un akmeņaina Marsa ainava, bet tajā redzams, kaut kas netipisks. Kaut kas tāds, ko ir radījuši cilvēki.

Cilindriskais priekšmets, kas ir redzams attēlā ir pagājušā gada jūlijā pamesta rovera detaļa. “Šī konkrētā urbja daļa tika uzstādīta pirms ierīces palaišanas, lai aizvērtu urbi un aizsargātu iekšējās detaļas,” tolaik stāstīja Perseverance komanda.

Kāds Twitter lietotājs UFO hoax-buster UFO šonedēļ izpētīja vienu no rovera pēdējiem uzņemtajiem attēliem un atrada šo detaļu.

Šis nav vienīgais atkritums, ko roveris atstājis uz Marsa. 2021. gada martā roveris norāva izbīdāmu pannu, ko izmantoja savas paraugu ņemšanas sistēmas aizsardzībai nosēšanās laikā.

Šie priekšmeti kādu dienu varētu kļūt par kosmosa arheologu interesējošiem objektiem. Protams, arī pats roveris uz Marsa paliks ilgi pēc tam, kad viņu misijas būs beigušās, un detaļas, ko tie atstāj, būs vēsturiskie marķieri to kustībai pa sarkano planētu.

Avots: CNET

Atbildēt

Līdzīgi raksti