Tehnika

NASA un Nokia plāno atklāt 4G uz Mēness

Tas ir viens mazs solis viedtālrunim, bet milzīgs lēciens visai viedtālruņu industrijai. NASA un Nokia plāno atklāt pirmo mobilo sakaru tīklu uz Mēness.

Somijas viedtālruņu uzņēmums Nokia ir paziņojis, ka līdz 2022. gada beigām sadarbosies ar ASV kosmosa pārvaldi, lai izveidotu 4G LTE tīklu uz Mēness. Mobilais tīkls paredzēts ne tikai zvaniem un datu pārraidei, bet arī navigācijai, biometrisko datu straumēšanai, lai uzmanītu katra astronauta veselību, kā arī pārvaldītu uz Mēness esošos robotus un sensorus.

Projekts ir daļa no NASA Artemis programmas, kas paredzēta, lai līdz 2028. gadam izveidotu ilgspējīgu pamatu uz Mēness virsmas. NASA ir noslēgusi līgumus ar vairākiem uzņēmumiem par darījumiem, kas sasniedz vairāk kā 370 miljonus ASV dolāru.

Uzņēmums Nokia ir visplašāk pazīstams ar saviem viedtālruņiem Nokia 3310 un tajos esošo spēli Snake. Šobrīd uzņēmums Nokia nodrošina ievērojamu skaitu sakaru torņu un satelītu. Uz Mēness tiks izmantots komerciāli pieejams vieglas 4G bāzes stacijas. Laika gaitā tas tiks modernizēts līdz 5G.

Avots: CNET

Atbildēt

Līdzīgi raksti