5G tīkls 8848 metru augstumā – Huawei uzstāda bāzes stacijas Everestā

30.aprīlī Huawei kopā ar telekomunikāciju operatoru China Mobile uzstādījuši trīs 5G bāzes stacijas Everesta kalnā.

Visaugstāk esošā 6500 metru augstumā novietotā bāzes stacija spēj nodrošināt interneta savienojumu pat Everesta virsotnē. Šobrīd tā ir visaugstākā vieta pasaulē, kur pieejams 5G tīkla pārklājums. Everesta kalnā uzstādītās 5G bāzes stacijas ne tikai nodrošinās iespēju zinātniekiem un pētniekiem attālināti pētīt kalnus bet arī sniegs iespēju visiem interesentiem ar vebkameras starpniecību savām acīm ieraudzīt elpu aizraujošos skatus no kalna virsotnes.

Atzīmējot 60.gadadienu, kopš Everesta virsotne tika sasniegta no grēdas ziemeļu puses, Huawei un China Mobile atklājuši piecas jaunas 5G bāzes stacijas Everesta kalnā, no kurām augstākā atrodas 6500 m augstumā. Tās palīdzēs nodrošināt sakarus pētniekiem, kuri šogad veiks kalna pārmērīšanu. Pārmērīšana iecerēta Everesta oficiālā augstuma noteikšanas 45.gadadienā.

“Mēs esam pārliecināti, ka tehnoloģijas spēj padarīt pasauli labāku un pieejamāku,” dalās Rikijs Čens, “Huawei Technologies” vadītājs Baltijā. “Šobrīd Everesta skaistumu pilnā tā spožumā var ieraudzīt ikviens visā pasaulē. Tas ir iespējams, pateicoties 5G augstas izšķirtspējas video pārraidīšanas funkcijai un virtuālās realitātes (VR) sniegtajām iespējām. Šis ievērojamais sasniegums vēlreiz apliecina, cik harmoniski 5G iederas mūsu ikdienā, paverot ikvienam iepriekš neiedomājamas iespējas.”

Huawei tehniskie risinājumi ļāvuši China Mobile izvietot kopumā piecas 5G bāzes stacijas Everestā – bāzes nometnē 5300m augstumā, pārejas nometnē 5800m augstumā un augstienes nometnē 6500m augstumā. Šim projektam tika izmantotas īpaši kompaktas Huawei 5G antenu vienības (AAU). Tās ir viegli uzstādāmas un pārvietojamas, kas tik sarežģītos uzstādīšanas apstākļos ir ļoti nozīmīgi. Savukārt stabilu un ātru 5G tīkla savienojumu garantē Huawei MIMO tehnoloģija, kas nodrošina augsta datu pārraides ātruma platjoslas interneta savienojumu.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt