Huawei Watch D – veselības viedpulkstenis, kas mēra asinsspiedienu

Noteikti varat piekrist, ka viedie pulksteņi daudzu cilvēku dzīvēs kļūs par aizvien biežāku parādību – tie palīdz mums vienmēr būt laikā, paziņo par ienākošajām īsziņām un zvaniem un ļauj veikt vēl neskaitāmas darbības, kas pat spēj paziņot par konkrētiem veselības rādītājiem. Šoreiz Huawei uz apskatu ir atsūtījuši visai interesantu viedpulksteni, kas ļauj arī izmērīt asinsspiedienu – Huawei Watch D.

Foto: Gustavs, notepad.lv

Pirmajā brīdī, atverot iepakojumu, radās iespaids, ka esam saņēmuši pulksteni, ko varētu dēvēt par “veselības” ierīci, jo tam ir dažādas funkcijas, kas ļauj sekot savai veselībai. Nevaram aizmirst, ka šajā viedpulkstenī ir daudz sporta funkciju. Esmu diezgan sportisks un par šo ierīci biju patīkami satraucies. Turpinot šķetināt iepakojumu, var atrast mazāku siksniņu un vēl 3 papildus siksniņas, kas domātas asinsspiediena mērīšanas funkcijai. Šīs siksniņas ir pielāgotas dažādiem rokas izmēriem. Lai noteiktu, kura siksniņa ir piemērotākā, iepakojumā atrodama speciāla mērlente, kas palīdz veikt mērījumus.

Huawei Watch D dizains

Uz apskatu saņemtais viedpulkstenis un tā siksniņa ir melnā krāsā. Vieglais pulkstenis ar gumijas siksniņu un savu kantaino ekrānu vizuāli izteikti liecina par sporta pulksteni. To gan drīzāk varam dēvēt par veselības viedpulksteni, jo tam ir iebūvēts pulsa, asinsspiediena un ķermeņa ādas temperatūras mērītājs, un visam pa virsu pieejami vairāk kā 70 dažādi treniņu režīmi.

Foto: Gustavs, notepad.lv

Huawei norāda, ka šī ierīce ir piemērota peldēšanai, taču peldēšanu starp aktivitātēm neatradīsiet, pulkstenim liekot lielāku uzsvaru uz citām, veselību saistītām, funkcijām. Viedpulkstenim ir IP68 ūdens aizsardzība, kas nepieciešamības gadījumā, ļaus to pamērcēt arī ūdenī.

Huawei Watch D fitnesa režīmi

Ierīcē atrodami 7 veselības stāvokļa mērītāji – asinsspiediena, sirds ritma, elektrokardiogrāfijas, skābekļa līmeņa asinīs, ķermeņa temperatūras, miega un stresa. Līdzīgi kā Huawei Watch Buds viedpulkstenim, arī šajā ierīcē ir pieejama visai maz informācija par iegūto mērījumu nozīmi. Ja viedtālrunī uzinstalējat Huawei Health lietotni, tā parādīs daudz plašāku informāciju.

Funkcija, ar kuru šis viedpulkstenis varētu būt īpašāks par citiem sugas brāļiem, noteikti ir iespēja mērīt asinsspiedienu. Pirmo reizi mēģinot šo funkciju, ekspektācijas bija augstas, jo mērījumi tika veikti līdzīgā manierē kā šai procedūrai speciāli paredzētās ierīces, taču vairāki mēģinājumi tika atzīti kā neizdevušies.

Veicot nākošos mērījumus, rezultāti mēdza atšķirties. Ja nonākat šādā situācijā, būtiski pārliecināties, vai, uzstādot ierīci, esiet precīzi sekojis norādītajai instrukcijai, izvēlējies pareizā izmēra siksniņu un vai pulkstenis nav pievilkts pārāk cieši pie ādas.

Lai pārliecinātos par mērījumiem, testus veica arī kolēģis, kuram gan liekas aizķeršanās neradās un iegūtie mērījumi bija teju vienādi ar aptiekā nopērkamo asinsspiediena mērītāju.

Jāsaka, ka mērījumus veikt ar Huawei Watch D pulksteni bija daudz patīkamāk. Parastā asinsspiediena mērītāja uzstādīšana ir sarežģītāka, turklāt, tas nospiež roku līdz visam augstam diskomforta līmenim. Protams, ka arī pulkstenis, veicot mērījumus, saspiež roku, taču samērā nemanāmi. Turklāt asinsspiediena un pulsa mērīšana uz rokas delnas šķiet komfortablāka.

Sirds ritma funkcija darbojās salīdzinoši precīzi (salīdzināju ar Garmin pulsometra jostas rezultātiem), taču ienākošie dati pāris sekundes kavējas. Tiek piedāvāts veikt arī elektrokardiogrāfijas testu, kas sniedz datus par sirds stāvokli.

Foto: Gustavs, notepad.lv

Aplikācijā redzamie rezultāti šķita interesanti, tur arī atrodama detalizētāka informācija par to nozīmi. Skābekļa līmeņa asinīs, miega un stresa rezultāti tika uzrādīti, taču šiem rādītājiem man vienmēr ir bijis grūti uzticēties, neatkarīgi kādu ierīci esmu lietojis. Jaunums priekš manis bija ķermeņa ādas temperatūras mērīšanas funkcija, kas šķita diezgan interesanta, jo uzrādītie dati bija kaut kas jauns un nepieredzēts. Man būs grūti komentēt funkcijas rezultātu precizitāti, taču tie šķita diezgan ticami, vidēji uzrādot 34 grādu temperatūru.

Huawei Watch D ikdienas lietošana

Huawei viedpulksteņi izceļas ar akumulatora darbības laiku, un šī ierīce nav izņēmums. Izmantojot Huawei Watch D standarta noslodzē (neaktivizējot sporta režīmus vai citas tamlīdzīgas funkcijas), ierīci bez uzlādes varēju lietot 7 dienas, iespējams, 8, taču akumulatora rādītājs pārliecināja veikt uzlādi pēc septītās dienas. Kad aktīvāk nodarbojos ar sporta aktivitātēm un aktivizēju kādu no sporta režīmiem, akumulatora uzlādi bija nepieciešams veikt pēc aptuveni 4 dienām.

Foto: Gustavs, notepad.lv

Noteikti ir vērts pieminēt, ka viedpulkstenis ir viegls un to uz rokas pat īsti nevar just, kā tam vajadzētu arī būt. Papildus tam, ļoti priecēja papildus asinsspiediena siksniņa, kas ir no auduma, kā rezultātā roka gumijas siksniņas dēļ izteikti nesvīda.

Foto: Gustavs, notepad.lv

Šādam viedpulkstenim svarīga ir atbalsta aplikācija. Līdz šim regulāri lietoju Garmin viedpulksteņus, līdz ar to arī attiecīgo atbalsta aplikāciju. Salīdzinot šo divu ražotāju piedāvātās atbalsta aplikācijas, uzskatu, ka Huawei daudz neatpaliek, ņemot vērā, ka Garmin izteikti lepojās ar sevis piedāvātajām funkcijām.

Tehniskā specifikācija

Pulksteņa siksniņaMelna Fluorelastomēra siksna
Rokas locītavas apkārtmērsSiksnas platums: 30 mm
Siksnas garums: 130 – 200 mm
Izmēri51 x 38 x 13,6 mm
Svars40,9 g
DisplejsAMOLED krāsu ekrāns
Izšķirtspēja: 456 × 280 pikseļi
Izmērs: 1,64 collas
PPI 326
Pulksteņa korpussGrafīta melns alumīnija pulksteņa korpuss
SensoriAkselerometra sensors
Žiroskopa sensors
Optiskais sirdsdarbības sensors
Apkārtējās gaismas sensors
Temperatūras sensors
Diferenciālā spiediena sensors
Halles sensors
PogaPilna ekrāna skārienekrāns + sānu poga (HOME poga, HEALTH poga)
Uzlādes portsBezvadu
Sistēmas prasībasAndroid 6.0 vai jaunāka versija
iOS 12.0 vai jaunāka versija
Ūdensdrošuma līmenisIP68
Savienojuma iespējasGPS
NFC
Bluetooth 5.1
Darbības temperatūras diapazons+5℃ līdz +40℃
Akumulatora darbības laiksIkdienas lietošana: 7 dienas
Izmantojot papildus funkcijas: ~4 dienas
KomplektācijaIerīce (ar L izmēra siksnu un L izmēra gaisa spilvenu) × 1
M izmēra gaisa spilvens × 1
M izmēra siksna (bez sprādzes) × 1
Atsevišķs apvalks × 1
L un M izmēra gaisa spilvena pārvalks (rezerves) × 1
Plaukstas locītavas apkārtmēra mērlente × 1
Lietotāja rokasgrāmata × 1
Valkāšanas ceļvedis × 1
Uzlādes paliktnis (ar barošanas kabeli) × 1
Foto: Gustavs, notepad.lv

Kopsavilkums

Patika:

  • Akumulatora darbības laiks ar vienu uzlādi;
  • Huawei Health lietotnē pieejamā informācija;
  • Iespēja izvēlēties piemērotāko siksniņas garumu;
  • Ierīces vieglums un ērtā siksniņa.

Nepatika:

  • Ikonu / funkciju vizuālais noformējums (tās izskatās senas);
  • Lielāku roku īpašniekiem piedāvātās siksniņas var šķist mazas.

Huawei Watch D ir viedpulkstenis, kas piedāvā plašas funkciju iespējas un izceļas ar iespēju mērīt asinsspiedienu un uzraudzīt savus veselības rādītājus. Lai iegūtu precīzus rezultātus, būtiski pārliecināties, vai ievērojat visas norādītās instrukcijas. Latvijas interneta veikalos Huawei Watch D ir iespējams iegādāties sākot no 350 EUR, kas, manuprāt, ir atbilstoša cena, izvērtējot citu ražotāju piedāvāto funkciju un cenu atbilstību.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt