Tehnika

Nvidia izmeklē grafikas kartes kabeļu kušanu

Nesen sociālajā tīklā Reddit tapa ieraksts par to, ka jaunās paaudzes Nvidia RTX4090 izraisa kabeļu kušanu, šī notikuma dēļ uzņēmums ir uzsācis izmeklēšanu.

Grafisko karšu ražotājs Nvidia izmeklē ziņojumus par to, ka, iespējams, tās jaunāko GPU karšu dēļ kūst barošanas kabeļi. Sociālo mediju lietotāji tiešsaistē publicēja fotogrāfijas, kurās redzami bojājumi kabelim, kas tiek izmantots 2022. gada oktobrī izlaistajai Nvidia RTX 4090.

Viņi apgalvoja, ka grafiskā karte, kuras mazumtirdzniecības cena ir 1699 £ (Latvijā sākot no 2300 Eur), “izkausēja” iepakojumā iekļauto adapteri.

Nvidia informēja klientus un ziņu portālus, ka izskata šos apgalvojumus: “Mēs turpinām izmeklēt šos ziņojumus, bet sīkāka informācija vēl nav pieejama.”

Maksimālie iestatījumi spēlēm

RX 4090 ir līdz šim jaudīgākā Nvidia grafiskā karte, taču tā patērē 450 W enerģijas – aptuveni uz pusi mazāk nekā tipiska mikroviļņu krāsns. Tā ļauj spēlētājiem spēlēt jaunākās spēles līdz šim augstākajā iespējamajā kvalitātē – ar 4K izšķirtspēju un maksimāli augstiem iestatījumiem.

Grafiskā karte izrādījās populāra jau tās izlaišanas brīdī. Tās krājumi Nvidia tīmekļa vietnē tika izpārdoti vien 10 minūšu laikā.

Adapterim ir 12 kontakti, kas izvietoti divās rindās pa sešiem. Tiešsaistē publicētajās fotogrāfijās viens vai vairāki no šiem kontaktiem izskatās deformējušies.

Zviedrijā dzīvojošais Džonatans, viens no cilvēkiem, kurš sociālajos tīklos dalījās ar savas grafiskās kartes attēliem, stāstīja, ka bija “ļoti pārsteigts un sašutis”, kad atklāja šo problēmu. “Šī grafiskā karte man patiešām ir vajadzīga darbam,” viņš teica. “Bez tās es nevaru veikt savus ikdienas darbus. Pēc bojājuma es no neapmierinātības uzrakstīju ierakstu Reddit, un vēlāk ražotājs ar mani sazinājās personīgi, lūdzot man karti atgriezt.” 

Savukārt Glāzgovā dzīvojošais Gordons Fitzsimmons stāsta, ka viņš domājis, ka internetā redzētās fotogrāfijas ir lietotāja kļūdas rezultāts, līdz brīdim, kad viņš saņēma savu karti. “Daļa domā, ka šie cilvēki nepareizi izmanto kabeli,” viņš teica. “Es arī vainoju lietotājus – līdz, protams, atvēru savu un ieraudzīju, ka viens no savienojumiem ir sācis kūst.”

Jāatrod pamatcēlonis kabeļu kušanai

Čikāgā dzīvojošais Alekss arī min, ka Nvidia reakcija pēc tam, kad viņš atklāja kļūdu divās atsevišķās grafikas kartēs, bija “nepieņemama”. “Problēma nav atrisināta,” viņš ziņoja BBC News“Par to liecina fakts, ka arī man saņemtā rezerves grafiskā karte uzrāda kušanas pazīmes. No ražotāja nav saņemts oficiāls paziņojums par šo problēmu. Nvidia un tās partneriem vajadzētu veikt produkta atsaukšanu,” viņš piemetina

Electrical Safety First produktu drošības inženieris Džuzepe Kapanna stāsta: “Problēmas, kas saistītas ar izkusušo plastmasu, liecina par karstuma uzkrāšanos, kam nevajadzētu notikt. Ja plastmasa kūst, temperatūra var pārsniegt pieļaujamo līmeni, un pamatcēlonis noteikti būtu steidzami jāizmeklē jebkuram ražotājam.”

Avots: BBC News

Atbildēt

Līdzīgi raksti