Meta vēlas izmantot savus procesorus mašīnmācībai un MI

Meta iesaka inženieriem veidot mašīnmācīšanās paātrinātājus. Tas ir, Nvidia sāncenši vēlas izveidot savas alternatīvas uzņēmuma tehnoloģijām. 

Jau iepriekš runāts, ka Meta Platforms, Facebook mātes uzņēmums, plāno laist klajā savas pielāgotas mākslīgā intelekta (MI) mikroshēmasArtemis. Tos plānots jau šogad ievietot datu centros, bet paralēli izmantot arī Nvidia H100 videokartes. Vismaz tuvākajā nākotnē noteikti. 

Taču The Register izceļ darba piedāvājumus ASIC inženieriem ar zināšanām par arhitektūru, dizainu un testēšanu. Piedāvājumi, kas manīti Bengalorā, Indijā un Kalifornijā norāda uz uzņēmuma mērķi ražot pašiem savu MI datora aparatūru. 

Darba aprakstā norādīts, ka Meta meklē profesionāļus, kas “palīdzētu izveidot vismodernākos mašīnmācīšanas paātrinātājus” un dizainētu komplicētas vienkristālshēmas (SoC) un IP centru lietojumprogrammām. Dažas no vakancēm sākotnēji tika ievietotas LinkedIn – vēlajā 2023. gada decembrī. Divas nedēļas atpakaļ tās tika pārpublicētas. Par darbu Kalifornijā tiek solīti gandrīz 185 tūkst. EUR.

Meta vispārējais mākslīgais intelekts

Kamēr projekta raksturs paliek nenoteikts, visticamāk, tas ir savienots ar uzņēmuma “Meta Training Inference Accelerators”, ko relīze plānota šogad. 

Uzņēmuma ambīcijas attiecas arī uz vispārējo mākslīgo intelektu, kam var būt nepieciešams specializēts silīcijs. 

Ar augošu pieprasījumu pēc MI un Nvidia ķepurošanos nodrošināt atbilstošu piedāvājumu, Meta virzās uz savu tehnoloģiju izveidi. Tas ir stratēģisks solis, ar ko tiek nodrošināts, ka uzņēmumam īpaši karstajā tirgū nav jākonkurē ar sāncenšiem par datora aparatūru. 

The Register ziņo, ka Indijas valdība, visticamāk, būs mierā ar Meta lēmumu reklamēt Bengalorā, jo valsts cenšas kļūt par nozīmīgu spēlētāju globālajā pusvadītāju nozarē. 

Tiek baumots, ka Microsoft arī vēlas samazināt savu atkarību no Nvidia, izveidojot servera tīkla karti, lai optimizētu mašīnmācības darba slodzes veiktspēju. Šis trends rosina domāt, ka Nvidia visspēcīgākie sāncenši meklē veidus, kā kļūt mazāk atkarīgiem no uzņēmuma ļoti pieprasītajām tehnoloģijām.

Avots: TechRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt