Tehnika

Oppo, iespējams, arī strādā pie savu procesoru izveides

Kopš Apple paziņoja, ka paši izstrādās savus procesorus, procesoru izstrādei pievēršas arvien vairāk un vairāk viedtālruņu ražotāju. Tiek diskutēts, ka Oppo arī šobrīd strādā pie procesora, ko mēs varētu redzēt tuvākajos gados ražotāja jaunākajos viedtālruņos.

Ja šie plāni īstenosies, Oppo būs jaunākais lielākais viedtālruņu ražotājs, kas izvēlējies veidot saviem viedtālruņiem nepieciešamos procesorus pats. Šonedēļ Google laida klajā Pixel 6 un 6 Pro – savus pirmos telefonus ar savu procesoru, kas nosaukts par Tensor. Apple un Samsung nu jau kādu laiku ražo paši savus viedtālruņu procesorus, tāpat kā Huawei pirms ASV sankcijas ierobežoja tehnoloģiju giganta viedtālruņu biznesu.

Oppo pašlaik izmanto Qualcomm un MediaTek procesorus, tāpat kā vairums Ķīnas viedtālruņu ražotāji kopš pret Huawei izvirzītajām sankcijām. Piemēram,  Xiaomi 2017. gadā saviem budžeta klases viedtālruņiem M1 5 C izstrādāja un izlaida mazjaudas procesorus Surge S1, bet kopš tā laika tā procesora dizains aprobežojas ar sekundāriem komponentiem, piemēram, attēla signāla procesoriem.

Saskaņā ar IDC datiem Oppo ir ceturtais lielākais viedtālruņu ražotājs pasaulē, un, ņemot vērā, ka tam ir kopīga piegādes ķēde un īpašumtiesības ar Vivo, Realme un OnePlus, Oppo attīstītie procesori visai ātri varētu sasniegt dažādu zīmolu viedtālruņus.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti