Jaunumi Programmatūra

Pēc WhatsApp izmaiņām strauji pieaug Signal lietotāju skaits

Ja izmantojat WhatsApp, visticamāk ievērojāt, ka pavisam nesen lietone pieprasīja ikvienam lietotājam apstiprināt piekrišanu, ka lietotāja dati tiks nodoti tālāk lietotnei Facebook. Lai turpinātu izmantot WhatsApp, lietotājiem bija jāapstiprina šis jaunums. Vairums ir neizpratnē, kādēļ tas nepieciešms. Šī iemesla dēļ daļa WhatsApp lietotāju sākuši skatīties uz citām līdzīgām tērzētavām, kas nepieprasa šādu datu nodošanu citām lietotnēm. Šobrīd vairums lietotāju, kas meklē WhatsApp alternatīvu dod priekšroku Telegram vai Signal.

Signal ir tērzētavas aplikācija, kas ir visai līdzīga WhatsAppTā tika izveidota 2014. gadā, taču ievērojamu lietotāju pieplūdumu ieguva tikai pavisam nesen – 2021. gada 7. janvārī, kad WhatsApp paziņoja par datu nodošanu Facebook un Īlons Masks Twitter ierakstīja pavisam vienkāršu un īsu ziņojumu: “Use Signal.” (tulkojumā no angļu valodas: Izmantojiet Signal).

Lietotāju skaita pieaugums izraisa Signal pārslodzi

15. janvāra vakarā Signal lietotne bija pārslogota un vairums lietotāju sūdzējās, ka ziņas netiek piegādātas. Uz šo problēmu lietotnes veidotāji atbildēja minot, ka neparedzēti strauji pieaudzis lietotāju skaits un lietotne tam vienkārši nebija gatava. Šāds informācijas daudzuma pieplūdums pieprasa jaunus serverus, kurus uzņēmums arī visai aktīvi pievieno. Pēdējo 7 dienu laikā Signal lietotni ir lejupielādējuši 17.8 miljonu lietotāju, kas ir 62 reizes vairāk nekā iepriekšējā nedēļā.

Lejupielādējot Signal lietotni, tajā ir visai viegli orientēties – tā ir standarta tērzēšanas lietotne ar vairumu funkcijām, ko no tādas var sagaidīt. Būtiska funkcija, kas šķiet, ka lietotnei pagaidām vēl trūkst, ir iespēja atbildēt uz konkrētu ziņu, taču tās ieviešana visticamāk ir tikai laika jautājums. Šobrīd, apskatot viedtālruņa kontaktu sarakstu, aptuveni tikai 15% izmanto lietotni Signal, kas pagaidām vēl visticamāk nespētu pilnībā aizvietot WhatsApp, kur sastopami vismaz 80% no kontaktu saraksta. Taču šķiet, ka tas ir laika jautājums, jo katru dienu tiek saņemti paziņojumi par jauniem kontaktiem, kas pievienojas lietotnei Signal.

Attēlu avots: www.signal.org

  1. Lejupielāžu skaits varbūt arī palielinās, taču lietotāju skaits nav liels, visi joprojām lieto WhatsApp, paies vēl ļoti ilgs laiks kamēr sāks lietot Signal. Manu numuru sarakstā Signal lieto laikam kādi 2-3 cilvēki.

Atbildēt

Līdzīgi raksti