Zinātne

Perseverance roveris uz Marsa paņēmis pirmo ieža paraugu

NASA pirmdien apstiprināja, ka tās Perseverance Marsa roverim izdevies savākt savu pirmo iežu paraugu.

“Es to dabūju!” kosmosa aģentūra paziņoja par iegūto ieža paraugu Twitter ierakstā kopā ar fotoattēlu, kurā redzams neliels ieža paraugs.

Paraugs patiesībā tika savākts 1. septembrī, bet NASA sākotnēji nebija pārliecināta, vai roveris ir veiksmīgi turējies pie savas dārgās kravas, jo pirmie attēli, kas uzņemti sliktā gaismā, nebija skaidri.

Pēc jauna fotoattēla uzņemšanas, lai misijas zinātnieki varētu pārbaudīt parauga saturu, Perseverance pārvietoja cauruli uz rovera iekšpusi, lai veiktu turpmākus mērījumus un attēlveidošanu, pēc tam hermētiski aizīmogoja parauga konteineru.

“Šis ir nozīmīgs sasniegums, un es nevaru sagaidīt, kad varēsim redzēt neticamos atklājumus, ko ir radījis Perseverance un mūsu komanda,” teikts NASA administratora Bila Nelsona paziņojumā.

Tomass Zurbuchens, zinātnes nodaļas administrators, pielīdzināja sasniegumus pirmajiem no Mēness paņemtajiem akmens paraugiem, kas vēl šodien pētniekiem ir nenovērtējami.

Perseverance paraugu apstrādes un testēšanas sistēma ir vissarežģītākais mehānisms ar 3000 daļām, kas līdz šim ir nosūtīts kosmosā.

Avots: Gadgets360

Atbildēt

Līdzīgi raksti