Samsung nosūta kosmosā viedtālruņus ar misiju uzņemt selfijus

Divi Samsung Galaxy S10 5G viedtālruņi ar speciāli izveidotu lidaparātu dosies kosmosā, kur tie pavadīs vismaz 200 stundas. Tā tiks pārbaudīta tālruņu izturība un iespējas, un, lai iemūžinātu šo misiju, ikviens ir aicināts uz tiem nosūtīt savu fotogrāfiju, lai atpakaļ saņemtu unikālu attēlu – selfiju uz Zemes panorāmas fona.

Kosmosa selfija jeb “SpaceSelfie” misijai tika speciāli izgatavots balons 10,5 x 18 metru lielumā, kam pievienota īpaša platforma ar diviem Galaxy S10 telefoniem. Tas pacelsies no bāzes Dienviddakotas štatā, ASV, un sasniegs gandrīz 20 kilometru augstumu.

Kaste, kurā atradīsies telefoni, ir izveidota tā, lai būtu iespējams uzņemt fotogrāfijas, kurās redzama Zemes panorāma un no saules atstarotā gaisma. Enerģiju gan ierīces, gan pati iekārta iegūs no saulesgaismas. Misijas vadībai tika radītas divas īpašas aplikācijas – pirmā nodrošinās pašu viedtālruņu saziņu ar Zemi un fotogrāfiju pārsūtīšanu, kamēr otrā – attēlu uzņemšanu uz kosmosa fona.

Pirms nosūtīšanas kosmosā, Galaxy S10 5G viedtālruņus pārbaudīja imitētos kosmosa apstākļos – tika sasniegta -65°C temperatūra un 20 000 metrus virs zemes esošais atmosfēras spiediens. Veikto testu rezultāti liecina, ka Galaxy S10 5G spēj izturēt sarežģītos apstākļus bez plaisāšanas vai kondensēšanās pazīmēm.

Līdz šim uzņemt fotogrāfiju ar sevi kosmosā varējuši vien astronauti. Samsung, atzīmējot uzņēmuma 50 gadu jubileju, piedāvā šādu iespēju teju ikvienam interesentam. Lai to izdarītu, vietnē www.samsung.com/spaceselfie jāiesniedz sava fotogrāfija. Izlozes kārtā tiks izvēlēti attēli, kas nonāks kosmosā un pēc tam tiks nosūtītas atpakaļ uz Zemi to autoriem.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt