Izveidojot pasaules mēroga tīklu “Baltic Net”, Tet nostiprina uzņēmuma pozīcijas interneta infrastruktūras eksportā. “Baltic Net” šobrīd veido desmit mezgli, savienojot Rīgu ar astoņām Eiropas valstīm. Divos no šiem savienojumiem – ar Viļņu un ar Stokholmu – iespējams nodrošināt 100 gigabaitu sekundē datu pārraides ātrumu.
Tet gada pirmajos astoņos mēnešos investīcijās infrastruktūrā un attīstībā ieguldījis 17,4 miljonus, gada griezumā plānotais apjoms ir 31 miljons eiro. “Baltic Net” ir tikai viena daļa no apjomīgām investīcijām ātra interneta nodrošināšanā Latvijā un starptautiski. Tet stiprina interneta infrastruktūras līdera pozīciju ne vien Latvijā, bet arī Eiropā, nepārtraukti to uzlabojot.
Latvija ir kļuvusi par vienu no līderiem Eiropā pēc to interneta pieslēgumu īpatsvara, kas spēj nodrošināt vismaz 100 megabitu sekundē datu pārraides ātrumu. Pēc FTTH (Fiber to the Home) Council Europe datiem, Latvijā optisko kabeļu pieslēgums pieejams jau 50,2% mājsaimniecību, krietni virs vidējā rādītāja Eiropas Savienībā, kas ir 13.9%.
Tet izveidoto starpvalstu optisko kabeļu tīklu “Baltic Net” šobrīd veido jau desmit mezgli, kas savieno Tallinu, Viļņu, Stokholmu, Helsinkus, Kauņu, Frankfurti, Varšavu un Kijevu. Optiskais savienojums starp Rīgu un Viļņu spēj piedāvāt datu pārraidi ar ātrumu 100 gigabitiem sekundē. Pagājušajā nedēļā šāda maģistrāle atvērta arī uz Stokholmu. Šāds ātrums ļauj trīs sekundēs vienlaikus ielādēt 10 000 foto vai 10 000 dziesmas, vai pat 50 HD kvalitātes filmas.
«Ja pirmajā brīdī šķiet, ko ar tādu interneta ātrumu darīt, tad parēķinot – šodien vidusmērā ģimenē internetu vienlaikus lieto kādas 5-6 iekārtas, kas katra rada datu plūsmu. Ja pa TV tiek translēta pārraide 4K izšķirtspējā, tad 30-40 megabiti jau tiek novirzīti šim uzdevumam. Ja kāds tajā pašā laikā vēl skatās filmu vai spēlē spēles, apjoms summējās un var ietekmēt datu pārraides ātrumu. Mazbērnu bilžu aizsūtīšana omei rada tikpat lielu datu plūsmu, kādu agrāk ar transakcijām ģenerēja bankas. Pieprasījums pēc arvien ātrāka interneta aug, un mūsu infrastruktūra ļauj to nodrošināt,» skaidro Tet galvenais tehnoloģiju direktors Uldis Tatarčuks.
“Baltic Net” prioritārais uzdevums ir sniegt nepieciešamo interneta ātrumu bankām, lielajiem datu centriem un citiem uzņēmumiem, kuriem ir svarīgi ātri un droši nosūtīt lielus datu apjomus, kā arī dot iespēju mobilajiem operatoriem nodrošināt 5G internetu. Investīcijas optiskā interneta attīstībā Tet ļāva šovasar klientiem dubultot interneta ātrumu, un tas tāds tiks nodrošināts arī turpmāk.
Atklājot “Baltic Net”, Tet 20. septembrī īstenoja akciju, aicinot latviešus un lietuviešus sūtīt savstarpējus tiešsaistes sveicienus Baltu vienības dienā no Doma laukuma, Rīgā un Katedrāles laukuma, Viļņā. “Baltic Net” Portālu agrā rītā pirmie atklāja un savstarpēji sveicienus nodeva Latvijas vēstnieks Lietuvā Indulis Bērziņš un Lietuvas vēstnieks Latvijā Artūrs Žurausks (Artūras Žurauskas), katrs atrodoties savā ekrāna pusē.
One Response
Pie kajas ko vini stiprina, ja negrib optiku izvilkt privatmaju sektora, ta vinu DSL padarisana pa telefona linu jau ir pagaisais gadsimts, labi ka vinu konkurenti sanemas un izvilka optiku.