Kāds ir labs interneta pieslēguma ātrums?

Kas ir labs interneta ātrums? Tas ir atkarīgs no jūsu vajadzībām. Jūsu interneta pieslēgums ir pilnībā atkarīgs no tā, ko jūs darāt tiešsaistē. Jums nav nepieciešams īpaši ātrs internets, lai veiktu uzdevumus. Ja jūs pārlūkojat tikai tīmekli, varat ietaupīt naudu, pārejot uz zemāku interneta ātruma pieslēgumu. No otras puses, tiem, kas vēlas straumēt augstas izšķirtspējas saturu, būs nepieciešams arī ātrāks interneta savienojums, par ko arī būs jāmaksā dārgāk.

Pārlūkojot tīmekli (e-pasts, sociālais medijs utt.)
Lai ielādētu tīmekļa lapas, atvērtu e-pastu vai pat skatītos videoklipus, mūsdienu standartiem nav nepieciešams liels joslas platums. Parasti interneta pārlūkošanai un e-pasta, un sociālo mediju kontu pārbaudīšanai būs nepieciešams 5 megabiti sekundē (Mb/s) vai mazāks lejupielādes ātrums (noteikti ieteiktu vismaz 1 Mb/s). Protams, jo ātrāks būs lejupielādes ātrums, jo ātrāk jūs varat ielādēt un atvērt saites.

Spēles un livestreaming.
Mūsdienu online spēles spēlēšanai minimālais, ieteicamais lejupielādes ātrums ir no 3 līdz 6 Mb/s. Un augšupielādes ātrums līdz 1 Mb/s. Ir svarīgi atcerēties, ka daudziem spēļu serveriem ir ierobežojumi ping likmēm. Ja jūsu ping ir pārāk augsts, jūs, iespējams, automātiski tiksiet izmests no spēles.
Ja jums patīk straumēt savas spēles, tad būs nepieciešams ātrāks interneta pieslēgums. Lai sasniegtu 720p plūsmu ar 30 kadriem sekundē, tad minimālais augšupielādes ātrums būtu aptuveni 3 Mb/s. Patīkamākai spēlēšanai un straumēšanai ieteicams izvēlēties ātrumu vismaz 5 Mb/s. Lai straumētu 1080p izšķirtspējā 60 kadri sekundē, Twitch iesaka augšupielādēs ātrumu vismaz 6 Mb/s. Tas ir minimālais augšupielādes ātrums, drošības pēc ieteikums būtu pieslēgumu ar vismaz 10 Mb/s vai 15Mb/s. Lai nebūtu jāuztraucas par spēlēm online un spēļu straumēšanu, tad vidēji jārēķinās ar 6Mb/s lejupielādes ātrumu un 15Mb/s augšupielādes ātrumu.

Filmu un seriālu skatīšanās online.
Daļa no jums noteikti izmanto Netflix vai kādu citu pakalpojumu. Zināms, ka video kvalitāte un izšķirtspēja ir strauji uzlabojusies. Ja esat iegādājies 4K TV, arī jums būs nepieciešams lielāks interneta ātrums. Bet kāds tad ir ieteicamais ātrums, lai izvairītos no sliktas kvalitātes filmu vai seriāla skatīšanās? Netflix tam ir sagatavojis atbildi dažādām kvalitātes prasībām. Lūk, ko viņi iesaka:

  • 1.5 Mbps – Ieteicamais
  • 3.0 Mbps – SD kvalitāte
  • 5.0 Mbps – HD kvalitāte
  • 25 Mbps – Ultra HD kvalitāte

Kā redzat, 4K kvalitātes filmu vai seriālu baudīšanai ir nepieciešams pieckārtīgi palielināt interneta ātrumu no HD kvalitātes. YouTube video klipu apskatei ieteicamais interneta ātruma prasības ir šādas:

  • 2.5 Mbps – HD (720p) kvalitāte
  • 4.0 Mbps – pilna HD (1080p) kvalitāte
  • 15 Mbps – 4K Ultra HD kvalitāte

Kopumā, ja vēlaties baudīt HD kvalitāti, jums jābūt internetam ar vismaz 5 Mb/s. Attiecībā uz Ultra HD vai 4K kvalitāti, jums būs nepieciešams jau 25 Mb/s.

Kā pārbaudīt interneta ātrumu?
Ir vairāki dažādi pakalpojumi, kurus varat izmantot, lai pārbaudītu interneta pieslēgumu. Tie visi ir bezmaksas un ļoti vienkārši lietojami. Manuprāt viens no labākajiem, kur veikt interneta ātruma pārbaudi ir Ookla Speedtest.

Kādu interneta pieslēguma pakalpojumu izmantojat jūs? Un kādi ir jūsu lejupielādes un augšupielādes ātrumi?

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt