Bite Latvija šogad tīkla stiprināšanā plāno ieguldīt 10% no apgrozījuma

Mobilo sakaru operators “Bite Latvija” šogad tīkla stiprināšanā plāno ieguldīs apmēram 10% no apgrozījuma, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Kompānijā norādīja, ka, ņemot vērā pieaugošo datu patēriņa apmēru un mobilo ierīču skaitu, šogad “Bite Latvija” plāno stiprināt tīklu Latvijas lielākajās pilsētās un reģionos par 33%, sekmējot datu caurlaidību un interneta ātrumu. Kopumā tīkla stiprināšanā uzņēmums ieguldīs apmēram 10% no apgrozījuma. Tāpat šogad tiks veikti priekšdarbi, lai veiksmīgi nodrošinātu 5G tīkla pārklājumu.

“Bite Latvija” pārstāvji norādīja, ka pērn ik dienu “Bite Latvija” tīklā izmantotais mobilo datu apmērs bija līdzvērtīgs 100 000 stundu garu filmu lejupielādei. Šī iemesla dēļ jau pērn sākta tīkla stiprināšana, kas divu gadu laikā tiks paveikta 86% apmērā.

Pēc kompānijā vēstītā, 2019.gadā “Bite Latvija” uzstādījusi papildus 256 4G+ bāzes stacijas visā Latvijā, tādā veidā nodrošinot par 30% lielāku tīkla ātrumu. Salīdzinot ar 4G tehnoloģiju, 4G+ būtiski palielina tīkla jaudu un kapacitāti, vienlaikus nodrošinot zemāku latentumu jeb signāla aizturi un iespēju apkalpot lielāku datu plūsmu. Kopumā pērn vairāk nekā 40% no “Bite Latvija” bāzes stacijām aprīkotas ar 4G+ tehnoloģiju, un šogad to skaitu plānots būtiski palielināt.

Lai stiprinātu mobilo sakaru tīklu gan Latvijas lielākajās pilsētās, gan reģionos, “Bite Latvija” šogad plāno papildināt esošās bāzes stacijas ar 1000 4G+ šūnām. Papildus 4G+ šūnas nodrošinās iespēju apkalpot lielāku datu caurlaidību, tādā veidā palielinot mobilā tīkla kapacitāti. Tāpat paredzēts uzstādīt 50 jaunas “Bite Latvija” bāzes stacijas, pamatā reģionos, piemēram, Krāslavas, Rēzeknes, Ogres, Ventspils, Valmieras, Bauskas, Tukuma un citos rajonos.

“Bite Latvija” vadītājs Kaspars Buls norādīja, ka pērn izmantotais datu apmērs “Bite Latvija” tīklā palielinājās par 58%, kā arī strauji auga ierīču skaits, kas pieslēgtas tīklam. Tādēļ uzņēmums ik gadu tīkla attīstībā investē 10% no apgrozījuma.

Turpināsim arī modernizēt tīkla tehnoloģisko aprīkojumu, tā paaugstinot energoefektivitāti. Vēl kā vienu no šā gada mērķiem tīkla attīstībā esam izvirzījuši sagatavošanās darbus 5G tīkla ieviešanai plašākā mērogā,” pauda Buls.

Šobrīd puse no “Bite Latvija” bāzes stacijām Rīgā ir pieslēgtas pie optiskā tīkla, kamēr pārējās bāzes stacijas pieslēgtas jaunākas paaudzes radio savienojumiem – tehnoloģijai, kas nākotnē spēs pārnest arī 5G datus, informēja kompānijā, piebilstot, ka tīkla diversifikācija ir būtiska, jo, ja rodas bojājumi, tos ir vieglāk konstatēt un novērst, kā arī kļūmju atklāšanai un novēršanai optiskajā tīklā nepieciešams vairāk laika un resursu.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt