Šogad par 35% palielinājies pieprasījums pēc mobilo ierīču ekrānu apdrošināšanas

Dažādos starpgadījumos visbiežāk tiek bojāti mobilo ierīču ekrāni, ņemot vērā, ka tā ir pati trauslākā ierīču korpusa daļa. Lai izvairītos no negaidītiem un lieliem izdevumiem, ko rada ierīces ekrāna remontdarbi, lietotāji aizvien biežāk izmanto ekrāna apdrošināšanu – šogad, salīdzinot ar identisku laika periodu pērn, pieprasījums pēc šī pakalpojuma palielinājies par 35%, liecina mobilo sakaru operatora BITE dati. Kopumā šogad BITES klientu viedtālruņu un planšetdatoru ekrānu remontdarbi izmaksājuši vairāk nekā pusmiljonu eiro.

Palielinoties video satura patēriņam mobilajās ierīcēs, mūsdienās ekrāns ir kļuvis par nozīmīgāko to korpusa daļu. Arī ražotāji, ik gadu prezentējot jaunus mobilo ierīču modeļus, aizvien tiecas palielināt to ekrāna izmērus. Tomēr, lai arī mobilo ierīču ekrāni tiek izgatavoti no rūdīta, stiprināta stikla un tirgū ir pieejami dažādi to aizsargaksesuāri, piemēram, maciņi un vāciņi, aizsargstikliņi u.tml., ražotāji aizvien nespēj minimizēt to saplēšanas risku līdz nullei.

BITES dati liecina, ka mobilo ierīču ekrānu remontdarbu izmaksas ir ievērojamas, turklāt katru gadu tās palielinās. Līdz ar tehnoloģiju attīstību, kā arī atkarībā no mobilās ierīces zīmola un modeļa, viena viedtālruņa vai planšetdatora ekrāna remontdarbu vidējās izmaksas pērn bija aptuveni 120 eiro, savukārt šogad tās sasniegušas aptuveni 165 eiro.

Ņemot vērā, ka mobilās ierīces ir mūsu ikdienas sabiedrotie, risks sabojāt viedtālruņa vai planšetdatora ekrānu ir ļoti augsts. Ja nokrītot mobilajai ierīcei saplīst tās ekrāns, remonts ir dārgs, kas bieži vien nozīmē neparedzētas izmaksas. Tāpēc arvien vairāk lietotāju izvēlas vienu no BITES gudrajiem risinājumiem – ekrāna apdrošināšanu, kas ļauj izvairīties no finansiāliem zaudējumiem. Kopumā šobrīd 82% uzņēmuma klientu ir apdrošinājuši sava viedtālruņa ekrāna, bet teju katrs trešais – arī planšetdatora ekrānu,” tā BITES mārketinga vadītāja Diāna Šmite.

Viņa norāda, ka, lai arī interneta vidē pieejami dažādi pētījumi un eksperimenti par to, uz kādām virsmām nokrītot ierīces ekrāns tiek saplēsts visbiežāk, vienprātības šajā jautājumā nav un pieredzes ir dažādas. Piemēram, BITES klienti iesniedz apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus gan par ierīcēm, kuru ekrāns saplīsis, tās netīšām nometot uz flīzētas grīdas, gan par tām, kuru ekrāns saplīsis, piezemējoties uz stāvvietas asfalta vai ielas bruģa seguma.

Arī situācijas, kurās notiek negadījums, ir ļoti atšķirīgas. Piemēram, BITĒ visbiežāk tiek saņemti apdrošināšanas atlīdzību pieteikumi par negadījumiem, kuros ierīces ekrāns ir saskrāpēts vai saplīsis trieciena rezultātā, jo tā, piemēram, netīšām izslīdējusi no rokām, liekot somā vai kabatā, vai nokritusi no braucošas automašīnas jumta, kur to aizmirsis īpašnieks. Mazāk izplatīti ir gadījumi, kad ierīces ekrāns saplīst šķietami pats no sevis, piemēram, temperatūras svārstību rezultātā.

Ražotāji jautājumu par ierīču izturību uztver ļoti nopietni, tāpēc nemitīgi strādā pie tā, lai uzlabotu gan to ekrānu, gan mitrumizturību u.tml. Turklāt runa vairs nav tikai par triecienizturīgākiem materiāliem ekrānu ražošanā. Šis gads starptautiskajā tehnoloģiju izstādē “Mobile World Congress 2019” parādīja, ka tirgū, visticamāk, pakāpeniski ienāks jauna inovācija – ierīces ar salokāmiem ekrāniem. Iespējams, nākotnē šis risinājums ļaus vēl vairāk izvairīties no ierīču ekrānu bojāšanas,” secina D. Šmite.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt