Visbiežāk mobilās aplikācijas izmanto saziņai ar draugiem un finanšu norēķiniem

Mobilo sakaru operatora “Tele2” un pētījuma aģentūras “Berg Research” veiktā aptauja liecina, ka visbiežāk Latvijas iedzīvotāji mobilās aplikācijas izmanto saziņai (22%), finanšu norēķiniem (18%) un izklaidei (12%). Kā galvenais iemesls mobilo aplikāciju izmantošanai tiek minēts ātrums un ērtums.

Mobilā interneta lietošana kļūst arvien populārāka un mobilās aplikācijas ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa. To apliecina arī veiktais pētījums, jo 86% respondenti atzina, ka mobilās aplikācijas izmanto katru dienu.

Pēdējo divu gadu laikā Tele2 klientu patērētais mobilo datu apjoms ir audzis vairāk nekā divas reizes un šobrīd jau deviņi no desmit mūsu klientiem izmanto internetu telefonā. Tas atspoguļo pārmaiņas mūsu dzīvesveidā, jo šobrīd ar internetu mobilajā telefonā varam ērti atrisināt lielāko daļu ikdienas jautājumu. Telefonā mēs veicam maksājumus, sastrēgumu laikā atrodam ātrāko ceļu uz mājām, tas nodrošina mums izklaidi brīvākos brīžos un ļauj sazināties ar saviem tuviniekiem un draugiem,” atzīst “Tele2” komercdepartamenta direktors Raivo Rosts.

Pētījumā arī noskaidrots, ka aptuveni 40% aptaujāto mobilajos telefonos ir lejupielādētas vismaz 10 mobilās aplikācijas. Aktīvi gan vidēji tiek izmantotas 4 – 5 no tām, turklāt daudz biežāk mobilās aplikācijas izmanto tieši vīrieši.

Lielas atšķirības starp pilsētām un Latvijas reģioniem nav novērojamas. Visai saprotami, ka mobilās aplikācijas transporta pakalpojumiem daudz populārākas ir Rīgā un Pierīgā, ņemot vērā satiksmes intensitāti un nepieciešamību apbraukt sastrēgumus vai arī atrast konkrētu adresi. Tāpat Rīgas un lielo pilsētu iedzīvotāji daudz biežāk tās izmanto izklaidei.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt