Roboti Tehnoloģiju jaunumi

Prezentēts nākamās paaudzes divkājainas robots ar cilindrisku galvu

Uzņēmums Agility Robotics ir prezentējis nākamās paaudzes divkājaino robotu, kam ir daži ievērojami uzlabojumi, proti, cilindriska galva un divas animētas LED “acis”.

Uzņēmums paziņojumā norāda, ka tas ir veicis izmaiņas savā noliktavām paredzētajā robotā Digit, lai uzlabotu “cilvēku mijiedarbību ar robotiem”.

Uzņēmums Agility Robotics 2020. gadā pirmo reizi iepazīstināja ar savulaik bezgalvaino Digit, reklamējot šo mašīnu kā noderīgu palīgu dažādās nozarēs, piemēram, loģistikā, rūpnieciskajā inspekcijā un telepersonālā klātbūtnē. Turklāt robots ir radīts tā, lai strādātu tādā pašā platībā un aizņemtu tikpat daudz vietas, cik cilvēki.

Digit jaunākie uzlabojumi nav tikai vizuāli. Uzņēmuma pārstāvis ziņu portālam TechCrunch stāsta, ka ar sensoriem aprīkotā galva ļaus cilvēkiem vieglāk saprast Digit darbības, jo tā acis “palīdzēs nodot noderīgu informāciju, piemēram, virziena maiņu un citas darbības darba laikā”. Tam ir arī daži pārveidoti gala efekti jeb rokas, kam vajadzētu atvieglot noliktavās izmantoto plastmasas kastu pacelšanu. 

Tomēr pagaidām Digit spējas joprojām ir diezgan ierobežotas. Lai gan tas var staigāt, uzkāpt uz apmales, piecelties un veikt citas vienkāršas darbības, tā galvenā funkcija ir pacelt un nolikt dažāda veida priekšmetus, kas sver līdz 35 kg. Robotu darbībā var apskatīt uzņēmuma Twitter un YouTube publicētajos demonstrējumos, kuros redzams, kā Digit aiziet līdz plauktam, izņem atkritumu tvertni un pēc tam to pārnes uz konveijera lentes.

Nav skaidrs, cik tas maksās uzņēmumiem, kas vēlas iegādāties šo robotu, taču Agility Robotics ir atvērusi Agility partneru programmu, kas “nodrošinās partneriem ekskluzīvu iespēju veidot Digit prasmes un spējas, un sākotnēji tā būs vienīgā iespēja iegādāties jaunākās paaudzes Digit“.

Avots: TechCrunch

Atbildēt

Līdzīgi raksti