Jaunumi Tehnoloģiju jaunumi

Jaunais Qualcomm Snapdragon 480 procesors varētu veicināt budžeta 5G viedtālruņu vilni

Qualcomm ir oficiāli paziņojis par Snapdragon 480 5G, uzņēmuma jaunāko procesoru, kas atbalsta 5G. Tas ir pirmais Snapdragon 4. sērijas procesors, kas paredzēts budžeta 5G viedtālruņiem.

Ziņas par 4. sērijas procesoru ar 5G mikroshēmu tika laistas klajā jau 2020. gadā, bet vakar uzņēmums atklājis jaunas detaļas. Snapdragon 480 ir integrēts Snapdragon X51 modems, kas nodrošina atbalstu gan mmWave, gan 6 GHz tīkliem.

5G pievienošana 4. sērijai varētu būt viens no lielākajiem faktoriem, lai nākamās paaudzes tīklošanas standartu padarītu pieejamāku lietotājiem visā pasaulē. Pašlaik lielākā daļa 5G viedtālruņu maksā sākot no aptuveni 500 Eur. Taču, pievienojot 5G Snapdragon 4 sērijai, Qualcomm ļauj ražotājiem viegli pievienot 5G saviem budžeta klases viedtālruņiem. Tas nozīmē, ka 2021. var būt gads, kad ieraudzīsim 5G budžeta viedtālruņus.

Taču Snapdargon 480 nav interesants tikai tā 5G atbalsta dēļ – tas arī sola piedāvāt ievērojamu veiktspējas uzlabojumu, salīdzinot ar savu priekšgājēju Snapdragon 460. Proti, Qualcomm apgalvo, ka Snapdragon 480 vajadzētu piedāvāt divreiz lielāku vecā modeļa veiktspēju gan CPU, gan GPU, par 70% uzlabojot AI uzdevumus.

Ir arī vairākas citas funkcijas, kas nonākušas budžeta sērijas procesoros. Snapdragon 480 ir pirmais 4. sērijas procesors, kas izmanto 8 nm procesu, atbalsta Quick Charge 4 Plus, 120 fps FHD paneļus, piedāvā 64 MP nekustīgus attēlus kā arī trīskāršu ISP trīskāršai kameras integrēšanai, kas var vienlaikus uzņemt līdz pat 3 fotoattēliem.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti