Planšetdators kā molberts – kuri planšetdatori der zīmēšanai?

Maz ir palicis nodarbju, kuras būtu paveicamas tikai analogā formātā. Arī mākslinieki nu jau kādu laiku savus darbus rada digitāli. Protams, eļļas gleznošana tik drīz neizmirs, taču tie, kuri rada grafikas, karikatūras vai daudzos eksemplāros reproducējamus darbus (piemēram, logo), labprāt izmanto planšetdatorus, kuri ir mazi, viegli, ērti un ideāli piemēroti zīmēšanai jebkurā laikā un vietā.

Foto: Shutterstock.com

Kas jāņem vērā, izvēloties planšetdatoru zīmēšanai?

Izmērs – milzu ekrāns nepieciešams tikai tiem, kas strādā pie ārkārtīgi sīki detalizētām ilustrācijām. Mazi planšetdatori ir ērtāk paņemami līdzi. Parasti pietiek ar ekrānu, kura izmērs pa diagonāli ir vismaz deviņas collas.

Savienojamība – ērtības labad ieteicams izvēlēties tādu ierīci, ko var ērti savienot ar datoru un viedtālruni vai fotokameru, ja tāda tiek izmantota. Parasti tam tiek izmantoti USB, mini HD, mini USB vai HDMI porti. Teju visi jaunākie modeļi ir aprīkoti ar vismaz vienu no tiem.

Piederumi – kāda ir irbuļa kvalitāte? Vai izmērs un svars ir patīkams? Kāda programmatūra ir uzstādīta planšetdatorā?

Cena – var teikt, ka īpaši māksliniekiem radīto planšetdatoru cena lielā mērā korelē ar kvalitāti. Profesionāļiem piemērotie rīki maksās krietni dārgāk, bet būs arī jaudīgāki. Svarīgi apzināties savas aktuālās vajadzības, lai nenāktos pārmaksāt par funkcijām, kuras galu galā nemaz netiks izmantotas.

Foto: Shutterstock.com

Top planšetdatori zīmēšanai

1. XP-Pen Artist 15.6 zīmēšanas planšetdators. Īpaši plašs skatīšanas leņķis, lieliskas radošās funkcijas. 1080 FullHD IPS displejs. 178 grādu skata leņķis. Komplektā divi atkārtoti uzlādējami irbuļi, pieskārienu ignorēšanas cimds un HDMI adapteris.

2. Wacom Mobile Studio Pro Tablet. Viens no vadošajiem zīmēšanai paredzētajiem planšetdatoriem. Iespaidīga ekrāna izšķirtspēja – 1560×1440, nepārspējama krāsu kvalitāte, kas pielīdzināma QHD monitoriem. Iespējams īpaši pielāgot savām ērtībām gan pogas, gan izvēlnes īsceļus. 4x augstāka irbuļa precizitāte un uzspiediena jutība. No visiem planšetdatoriem tieši šis visprecīzāk atgādina darbu ar pildspalvu un īstu papīru.

3. Turcom TS-6610 Graphic Tablet – budžeta variants. Piemērots iesācējiem, kas nav gatavi investēt simtiem eiro profesionālā aprīkojumā. Spiediena pildspalvai ir 2048 spiediena jutības līmeņi. Saderīgs ar visām lielākajām dizaina programmatūrām.

4. Apple iPad Pro – ātrs un jaudīgs, netiek novērota aizture nevienā lietotnē. Populāra izvēle daudzu lietotāju vidū, jo tas ir no pazīstamo Apple produktu saimes, kā arī plašs pieejamo lietotņu klāsts.

5. Samsung Galaxy Note – multifunkcionāla ierīce. Zīmēšanas kvalitāte un ērtums lielā mērā atkarīgs tieši no izvēlētajām lietotnēm. Lieliska cenas un kvalitātes attiecība.

Lai veiksmīgi zīmētu, ar planšetdatoru vien nepietiek, noder arī citi rīki:

● Spiedienjutīgie irbuļi, piemēram, Intuous Creative Stylus, kas piemērots iOS, vai Samsung S-Pen lietošanai ar Android ierīcēm. Irbuļi var būt savienoti gan ar Bluetooth, gan ar īpašiem sensoriem. Bet, piemēram, S-Pen nav nepieciešams ne Bluetooth, ne baterija – tā darbojas, reaģējot ar ekrāna magnētisko lauku.

● Plaukstas ignorēšanas cimdi – lielisks palīgrīks tiem, kam patīk likt visu plaukstu uz planšetes – tādējādi tiek novērsta nevēlamu komandu veikšana zīmēšanas laikā. Ir pieejami gan īsti cimdi, gan arī atsevišķa lietotne, kas attiecīgi ignorē pilnīgi visu, kas notiek uz ekrāna, izņemot zīmēšanas irbuļa kustības.

Taču ne tikai dzelžos slēpjas spēks. Lai labi veiktos zīmēšana, lieti noder arī īpaši zīmēšanai paredzētās lietotnes, kuras piedāvā pavisam jaunu zīmēšanas pieredzi.

Foto: Shutterstock.com

10 lietotnes zīmēšanai gan iPad, gan Android planšetdatoriem

Procreate
Maksas lietotne. Ļauj saglabāt darbus dažādos formātos (PNG, JPG, PSD), laba izšķirtspēja, neierobežota labošana un atsaukšana. iPad.

Sketch Club
Maksas lietotne. Labs standarta otu un rīku klāsts. Īpaši ērta krāsu lietošana. Iespējams arī krāsot, izmantojot RGB un HEX krāsu toņu kodus. Klāt nāk arī čats ar citiem lietotājiem. iPad.

Sketchbook Pro
Maksas lietotne. Ierobežots atsaukšanas un pārveidošanas reižu skaits. Iespējams izmantot dažādas pirkstu kombinācijas, kas paātrina darbu, ātri izsaucot vajadzīgos elementus. iPad.

ibisPaint X
Bezmaksas. Visu zīmēšanas procesu ieraksta kā filmiņu. Saglabā PNG un MOV formātā. Maksimālā izšķirtspēja salīdzinoši nav liela. Pieejama arī maksas versija, kurā nebūs reklāmu. iPad.

Brushes
Bezmaksas. Ātra darbība gan uz iPad 3, gan uz iPad Air. Labāk piemērota krāsošanai un gleznošanai. Plašas otu pārveidošanas iespējas. iPad.

LayerPaint HD
Iespējām bagāta lietotne, kura ne tikai eksportē, bet arī importē. Iespējams mainīt instrumentu izkārtojumu, strādā ātri. Pēc savas būtības vistuvākā Adobe Photoshop. Android.

ArtFlow
Bezmaksas. Ērts un glīts dizains, liela izšķirtspēja. Derīga tikai darbam horizontālā formātā. Android.

SketchBook Pro
Maksas. Viena no populārākajām un labākajām Android zīmēšanas lietotnēm. Liels standarta rīku skaits.

Sketchbook Ink
Maksas. Pieejami dažādi zīmēšanas fonti un papīra faktūras. Android.

Serious Paint
Maksas. Neatbalsta S-Pen spiedienjutību. Iespējams zīmēt vairākos līmeņos.

Vai arī Tevi interesē planšetdatori, uz kuriem iespējams zīmēt? Ieskaties Xnet interneta veikala piedāvājumā – šeit atrodami planšetdatori ikviena vēlmēm!

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt