Ierīces Tehnoloģiju jaunumi

Raspberry Pi laiž klajā jaunu datoru

Raspberry Pi ir laiduši klajā jaunu datoru, un šoreiz nebūs jāuztraucas par klaviatūras atrašanu.

Jauno ierīci dēvē par Raspberry Pi 400, un tajā ir ietverts pilns dators. Datorā iekļauts četrkodolu 1,8 GHz Broadcom procesors, 4GB LPDDR4 RAM, 1 GB Ethernet, USB 3.0 ports, USB 2.0 ports (abi USB-A tipa), kā arī divi micro HDMI porti displeja pievienošanai (ar atbalstu 4K kvalitātei).

Tastatūras aizmugurē blakus portiem atrodas MicroSD kartes slots. Tur izvietots arī 40-pin GPIO galvene savienojošiem piederumiem. Šis īpatnējais dators atbalsta arī 5.0 Bluetooth, kā arī divjoslu Wi-Fi līdz 802.11ac. Datoram jaudu nodrošina USB-C tipa kabelis.

Raspberry Pi

Raspberry PI ir projekts, ko izveidojis Lielbritānijā bāzēts labdarības fonds “Raspberry Pi Foundation”. Uzņēmums savus produktus pārdod jau kopš 2011. gada. Ar salīdzinoši lētajiem, bet spējīgājiem datoriem, uzņēmums ir piesaistījis tehnoloģiju entuziastus un studentus.

Jauno datoru iespējams iegādāties par 70 ASV dolāriem  jeb aptuveni 60 Eur vai arī komplektācijā par 100 ASV dolāriem jeb aptuveni 85 Eur. Komplektācijā iekļauts pats dators, 16GB atmiņas karte, pele, strāvas vads, micro HDMI uz HDMI kabelis un iesācēja rokasgrāmata.

Jauno datoru jau no pirmdienas ir iespējams iegādāties no Raspberry Pi.

Avots: CNET

Attēlu avots: Raspberry Pi

Atbildēt

Līdzīgi raksti