Jaunais Raspberry Pi Recovery Kit dators

Dažreiz tehnoloģijas ar mums spēj runāt intuitīvā veidā. Tās apiet to smadzeņu daļu, kas pieprasa funkcionalitāti un koncentrējas uz tīru estētiku.  The Verge žurnālists Džeims Vincents raksta, ka  Raspberry Pi cyberdeck ir viena no šādām ierīcēm. Ar tās lielo, ūdensizturīgo korpusu, retro slēdžiem un kompakto tastatūru, tas izskatās, kā dators, kas būvēts pasaules galam, bet tajā pašā laikā ir visai interesants un pievilcīgs.

Pilnā vārdā šo datoru sauc  Raspberry Pi Recovery Kit, to veidojis meistars Džejs Dosčers, kurš dalās ar saviem projektiem Back7.co mājas lapā. Džejs Dosčers  The Verge apgalvo, ka datora apokaliptiskais dizains ir gan estētisks, gan funkcionāls.

Džejs Dosčers stāsta, ka pasaules gala scenārijs šim datoram gluži nebūtu piemērots, Šādā situācijā prioritātes būtu pārtika, ūdens un pajumte. Bet kāds noteikti varētu izveidot jaunu, vai pārveidot šo scenāriju.

Meistars pirms dažiem gadiem izlaidis iepriekšējo versiju, taču vēlējies uzlabot tās dizainu. Jaunā versija ir veidota ūdensnecaurlaidīgā Pelican kameras korpusā ar pielāgotām 3D printerī veidotām detaļām. Visa vidū ir 7 collu skārienjutīgs displejs, iekšējais akumulators, 5z6p Plaid tastatūra un Netgear 5 portu ethernet tīkla slēdzis, ko pilnībā darbina Raspberry Pi 4.

Datora katrs slēdzis ļauj ietaupīt enerģiju ārkārtas situācijā, piemēram, ja tas tiek izmantots, kā pamattīkls.

Ja atrodaties vidē, kur jauda ir ierobežota un ir jāuzstāda savrups tīkls,  Raspberry Pi varētu palaist  DNS (domēnu nosaukumu sistēmu), DHCP (dinamisks resusrsdatora konfigurācijas protokolu) un web serveri, kas ļoti līdzīgs ar elektrību darbināmam maršrutētājam.

Pats dators ir ievietots koferī. Tastatūru, tāpat kā displeju ar visām datora komponentēm, ir iespējams izņemt no kofera. Jāatzīst, ka tas ir visai interesants koncepts, dators ir patiesi unikāls, taču cik plaši tas var tikt izmantots?

https://www.youtube.com/watch?v=H7X1Ed2UBz4

Avots: The Verge

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt