Tehnika

Raspberry Pi tagad pats pārdos savu produkciju

Raspberry Pi ir atvēris jaunu interneta veikalu Raspberry Pi Direct, kas klientiem pirmo reizi ļaus iegādāties produktus tieši no paša uzņēmuma bez nekādiem starpniekiem.

Veikals ir paredzēts, lai uzņēmums varētu pārdot savu produkciju citiem uzņēmumiem, tādēļ patērētāji, kas cer iegādāties “Pi” no paša ražotāja, būs nedaudz vīlušies. Raspberry Pi Direct varētu ieinteresēt tos, kam nepieciešams iegādāties uzņēmuma ražoto tehnoloģiju vairumā.

Pašlaik jaunajā tiešsaistes veikalā ir tikai viens produkts – RP2040 mikrokontrolieri iepakojumos ar 500 vai 3400 gabaliem. Lielā komplekta cena ir 2380 dolāri jeb aptuveni 2100 Eur, kas nozīmē, ka viena gabala cena ir 0.70 ASV dolāri jeb aptuveni 0.62 Eur.

Raspberry Pi RP2040

Pirmais produkts, kas darbojās ar RP2040 mikrokontrolieri, bija Raspberry Pi Pico, kas tika laists klajā pagājušā gada janvārī. Kopš tā laika uzņēmums ir pārdevis 1,5 miljonus vienību, kas izmantotas visu veidu elektronikas projektu un prototipu vadīšanai. Lai gan Pico nevar darbināt pilnu operētājsistēmu, to var ērti ieprogrammēt, lai vadītu sensorus, motorus un citas perifērijas ierīces.

Kopš vasaras RP2040 bija iespējams iegādāties arī atsevišķi no Raspberry Pi atzīto pārdevēju tīkla. Vienas vienības cena bija 1 AS dolārs jeb aptuveni 0.88 Eur. Uzņēmums apgalvo, ka šī iegādes iespēja paliks pieejama tiem, kam nepieciešams iegādāties tikai dažus mikrokontrolierus.

Jaunā shēma piedāvā uzņēmumiem iespēju iegādāties mikrokontrolierus vairumā ar atlaidi gandrīz 30% apmērā laikā, kad pasaules pusvadītāju trūkuma dēļ tirgū brīžiem ir grūti iegādāties daudzas līdzīgas mikroshēmas.

Saskaņā ar Raspberry Pi vadītāja publiskoto informāciju bloga rakstā, neraugoties uz vispasaules pusvadītāju trūkumu, uzņēmums ir spējis uzkrāt lielu daudzumu RP2040 mikrokontrolieru.

Avots: TechRadar

Atbildēt

Līdzīgi raksti