Būtiski faktori, kas jāizvērtē, plānojot iegādāties lietotu auto

Ņemot vērā pilnīgi jaunu automašīnu cenas un to, ka auto vērtība būtiski krītas jau tūlīt pēc izbraukšanas no salona, ir skaidrs, ka vairumam cilvēku tas nešķiet pats gudrākais pirkums. Tā vietā liela daļa autovadītāju dod priekšroku lietotu automašīnu tirgum, kur pieejami labi transportlīdzekļi par pieejamākām cenām. 

Tomēr ir skaidrs, ka lietota auto iegādes process krietni atšķiras no jauna auto iegādes. Jūs nevarat tā vienkārši izvēlēties pirmo lietoto automašīnu, kas iepatīkas un cerēt, ka tas kalpos ilgi un labi. Tā vietā Jums jāizvērtē dažādi faktori, lai pārliecinātos, ka pirkums ir katra ieguldītā eiro vērts.

Tātad – kam pievērst uzmanību, izvēloties auto? 

Budžets

Pirmais faktors, kas noteikti jāizvērtē – finansiālās iespējas. Kādu summu plānojat šim pirkumam atvēlēt? Ja Jums vajadzīgs papildu finansējums, kuru no iespējām izmantosiet – kredītu vai tomēr līzingu? Katram no šiem variantiem ir savas priekšrocības un trūkumi – lai izvērtētu savas iespējas un vajadzības, veltiet laiku, lai salīdzinātu dažādas opcijas. 

Ja Jūsu īpašumā jau ir automašīna, bet vēlaties iegādāties vēl vienu, varat izskatīt arī tādu variantu kā kredīts pret auto ķīlu. Tas ir ilgtermiņa aizdevums, kur kā ķīla kalpo Jūsu transportlīdzeklis. Te gan jāņem vērā, ka aizdevuma summa atkarīga no ieķīlātā auto esošās tirgus vērtības un vispārējā stāvokļa. 

Domājot par izmaksām, der arī atcerēties, ka tās nebeidzas līdz ar automašīnas iegādi – Jums no budžeta būs jāatvēl līdzekļi degvielai, apdrošināšanai, remontdarbiem un citiem auto uzturēšanas izdevumiem. 

Dzīvesveids 

Apdomājiet arī savu dzīvesveidu un ikdienas vajadzības, lai pārliecinātos, ka izvēlētais auto atbildīs Jūsu prasībām. Piemēram, ģimenei ar bērniem noteikti vajadzēs ietilpīgāku auto, lai tuvāki un tālāki braucieni būtu komfortabli un patīkami. 

Automašīnas tehniskais stāvoklis 

Pievērsiet uzmanību automašīnas tehniskajam stāvoklim. Pat tad, ja sludinājumā norādīts, ka auto ir lieliskā darba kārtībā, pārliecinieties par to pats. Vienojieties par apskati klātienē, kā arī dodaties nelielā izbraucienā. Visdrošāk, ja automašīnu parādīsiet kādā neatkarīgā auto servisā, kur tiks dots novērtējums par transportlīdzekļa stāvokli.

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt
Citi raksti no šīs kategorijas