Monitori – kā izvēlēties izmēru?

Monitors ir svarīga datora komponente, lai nodrošinātu ērtu un produktīvu darbu vai izklaides pieredzi. Parastam lietotājam, kam nav padziļinātu zināšanu par monitoru matricu tehnoloģijām,  izmērs un ekrāna izšķirtspēja visbiežāk ir galvenie monitora izvēles kritēriji. Šajā rakstā apskatīsim ieteikumus, kā iegādāties savām vajadzībām atbilstoša izmēra monitoru.

Darbam vai izklaidei

Ja monitors ir nepieciešams galvenokārt darbam, tad Jums, iespējams, būs nepieciešams lielāks ekrāns, lai bez pūlēm redzētu vairākas darba lapas, attēlus vai tekstu. 

Ierobežojoša telpa

Pārliecinaties, ka uz galda virsmas pietiks vieta monitoram un datora klaviatūrai.

Darba specifika

Grafiskajam dizaineram vai video redaktoram būs nepieciešams lielāks ekrāns nekā tekstu autoram vai grāmatvedim.

Attālums līdz monitora ekrānam

Jo lielāks ir monitora izmērs, jo tālāk no tā, iespējams, Jūs gribēsiet sēdēt, lai saglabātu labu redzamību un justos komfortabli.

Izšķirtspēja

Lielu ekrānu raksturo ne tikai izmērs; svarīgi ņemt vērā tā izšķirtspēju (pikseļu skaitu). Lielākiem ekrāniem būtu jābūt ar augstāku izšķirtspēju, lai saglabātu attēlu kontrastu  un kvalitāti.

Budžets

Budžets ir būtisks faktors. Lielāki monitori parasti ir dārgāki. Ieguldījums lielā monitorā var būt izmaksu vērts, ja tas uzlabo darba vai izklaides pieredzi, taču jāņem vērā, cik izsvērts un pamatots ir lēmums.

Video spēļu entuziastam var nebūt piemērots 4K izšķirtspējas gaming monitors, ja datora videokarte un procesors nespēs atbalstīt monitora nodrošināto dinamisko un augstas izšķirtspējas attēlu.

Kā orientēties monitoru izmēru dažādībā?

Atgādināsim, ka monitora ekrāna izmērs vienmēr ir izteikts collās. Tas ir attālums no ekrāna apakšējā labā stūra līdz augšējam kreisam stūrim. Viena colla ir vienāda ar 2,54 cm. Pircēju ērtības labad vairums tirgotāju norāda monitora izmērus collās un centimetros.

Vieglāk orientēties, ja zinam, kāda izmēra monitors paredzēts konkrētam pielietojumam.

  • 22 collas: darba vajadzībām uz mazām virsmām;
  • 24 collas: populārs izmērs darbam  un vispārējai lietošanai;
  • 27 collas: datorspēlēm, filmām, datorgrafikai;
  • 29 collas (īpaši plats monitors) : datorspēlēm, filmām, video un datorgrafikai;
  • 32 collas: datorspērlēm, filmām, video un datorgrafikai;
  • 34 collas (īpaši plats monitors): datorspēlēm, filmām, darbam ar datiem, programmēšanai;
  • 38 collas (īpaši plats monitors): datorspēlēm, filmām, arhitektiem un dizaineriem;
  • 49 collas (mega plats monitors): arhitektiem, dizaineriem, profesionāliem geimeriem.

22 collu monitors

22 collu monitora izmērs pa diagonāli ir 56 cm, kas padara to piemērotu studijām vai ikdienas darba vajadzībām. Ekrāna izmērs ir pietiekams, lai izmantotu internetu, strādātu ar Word un Excel dokumentiem, lasītu un rakstītu. 22 collu monitors ir ideāli piemērots nelielam rakstāmgaldam vai divu līdzās novietu 22 collu monitoru novietojumam, kas ļauj dubultot ekrāna izmēru, monitoriem neaizņemot pārāk daudz vietas uz Jūsu galda. 

24 collu monitors

Ar 64 cm ekrāna izmēru 24 collu monitors ir visbiežāk izmantotais monitors birojos un skolās. 24 collu monitors ir arī piemērots (bet ne ideāls) datorspēlēm.  Uz 24 collu QHD izšķirtspējas monitora varēsiet skatīties dinamiskas filmas vai kvalitatīvi rediģēt fotoattēlus.

27 collu monitors

27 collas monitors, kas atbilst 69 cm, jau ir piemērots visu veida datorspēlēm, grafiskajam dizainam  un attēlu rediģēšanai. 27 collu ekrānu iesakām izvēlēties ar QHD vai 4K izšķirtspēju. Tas tāpēc, ka Full HD ekrānā attēls var šķist neskaidrs vai pat nedaudz izplūdis. Šim monitoram noteikti jāparedz pietiekami daudz vietas.

Daži ieteikumi par gaming monitora izvēli. Ņemot vērā attālumu no kura uz monitoru skatās, var apgalvot, ka 32 collas gaming monitors ir optimāla izvēle lietošanai ar stacionāro datoru. Nav grūti atrast 32 collu spēļu vai vispārējas lietošanas monitoru ar 4K izšķirtspēju un gūt kvalitatīvu datorspēļu pieredzi.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Jaunākie apskati