Dzīvesstils Tehnika

Rivan un Amazon veido elektriskos furgonus piegādēm

Uzņēmums Rivan iespējams daudziem vislabāk ir pazīstams ar savu gaidāmo R1T elektrisko pikapu, bet uzņēmums Amazon – ar tiešsaistes tirdzniecību. Pavisam nesen nākuši klajā sadarbības plāni starp šiem abiem uzņēmumiem. Tie uzstādījuši mērķi – uzbūvēt elektrisko furgonu Amazon piegādēm.

Otrdien abi uzņēmumu CNET snieguši rūpīgāku pārskatu par to, kas notiek projekta aizkulisēs, un izrādās, ka darbs rit pārsteidzoši ātrā tempā. Fottoatēlos redzams pilna izmēra furgona prtotips, kas veidots no putaplasta, māla un citiem materiāliem.

Viss šis darbs tapis pēc tam, kad Amazon vairāk kā 18 mēnešus meklējis jaunu atbilstošu transportlīdzekli, kas būtu vispiemērotākais ikdienas piegādēm. Galu galā uzņēmums izlēma, ka vislabākais risinājums ir izveidot savu elektromašīnu. Pagājušajā gadā Amazon investēja visai ievērojamu summu uzņēmumā Rivan, un pēc pāris mēnešiem paziņoja par plāniem iegādāties šo furgonu.

Furgona izveidas procesā, Amazon un Rivan sadarbojās ar piegādes servisa partneriem, lai padarītu transportlīdzekli piemērotu tiem, kas to vadīs. Salonā būs digitālā iekārta, centrālais ekrāns ar Alexa (balss vadības asistentu) un Amazon loģistikas vadību. Šoferiem nebūs nepieciešamas papildus ierīces, lai atrastu adreses, balss asistents Alexa apstrādās visas balss komandas, lai šoferiem nebūtu nepieciešams ievadīt informāciju manuāli.

Paredzēts, ka pirmie furgoni uz ielām parādīsies jau 2021. gadā, bet 2030. gadā ielās būs jau vismaz 100 000 elektrisko furgonu, kas veiks Amazon piegādes.

Avots: CNET

Atbildēt

Līdzīgi raksti