Amazon netiekot galā ar jaunās paaudzes MI funkcijām

Kamēr konkurenti kā Apple ar Siri 2.0, Gemini AI un OpenAI GPT-4o, Amazon atpaliek un nav ne tuvu jaunās Alexa versijas relīzei.

Tas ir pārsteidzoši, ka ražotājs nespēj tikt līdzi mākslīgā intelekta (MI) tempiem, jo vien pagājušogad Amazon atrādīja Alexa, kas, šķita, ir krietni apsteigusi Apple un Google. Aizgājušajā janvārī Amazon paziņoja par balss asistenta jaunajām ģeneratīvā MI prasmēm. Tad iepriekšējā mēnesī CNBC ziņojums lika noprast, ka uzņēmums vēlas balss asistentu padarīt par tērzēšanas robotu. 

Tagad gan viss ir pavērsies pret pozitīvo notikumu gaitu. Ziņojums no Fortune norāda, ka Amazon cīnās pret straumi, cenšoties Alexa integrēt mākslīgo intelektu.

Iemesli, kāpēc Amazon nespēj izveidot uzlabotu Alexa, liekas, ir neskaitāmi. Atsaucoties uz Fortune, “Amazon ir organizācija, ko skar strukturālas disfunkcijas un tehnoloģiskas problēmas, kas atkārtoti ir aizkavējušas jaunā ģeneratīvā MI darbināto Alexa. Kopumā bijušie darbinieki veido uzņēmuma koptēlu, kur tas izmisīgi atpaliek no sāncenšiem, Google, Microsoft un Meta, skrējienā laist klajā MI tērzēšanas robotus un aģentus, plosoties savos centienos tos panākt.”

Informācija ir apkopota no intervijām ar vairākiem bijušajiem darbiniekiem, kuri raksturoja disfunkcionālās organizācijas pūliņus piedalīties MI spēlē. 

Amazon pārstāvis vēstīja, ka stāsta dati ir “novecojuši” un neatspoguļo Alexa konkrēto stadiju. Svarīgi minēt, ka 2023. gada novembrī The Verge ziņoja par simtiem darbinieku, kuri tika atlaisti no Alexa un Fire TV komandām. 

Neskaitot atstādināšanu no amata, bijušie darbinieki sacīja, ka pameta uzņēmumu, jo neticēja, ka Alexa jebkad būs gatava.

Kāpēc Amazon neizdodas uzlabot Alexa?

Viena no problēmām ir tā, ka Amazon nespēj izdomāt, kā integrēt to, ko Alexa dara tagad, tajā, ko viņi grib, lai tā dara. Septembrī prezentētais demo atrādīja draudzīgu, runātīgu balss asistentu, kas līdzinājās OpenAI GPT-4o pirms Skārleta Johansone vērstās pret to. 

Šķiet, pēc tā demo Alexa LLM vairs nespēj saprast sarunvalodu. Klientiem ir pat izveidojusies sapratne, kā runāt ar asistentu “Alexa valodā”. Kāds darbinieks vēsta: “Mums praktiski ir jāsadedzina tilts ar veco Alexa MI modeli un jāstrādā tikai pie jaunā.”

Darbinieki Fortune stāsta, ka Amazon neizmanto to, ka viņiem pieder Anthropic AI, kas veido Claude LLM. Daļa no iemesliem ir bažas par drošību. Tomēr otra ir tā, ka uzņēmumam nav pieeja MI specifiskiem čipiem kā Apple M4 vai Qualcomm Snapdragon X Elite. 

Avots: TomsGuide

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt