Tehnoloģiju jaunumi

Skyqraft saņem 2.2 miljonus lielu finansējumu un varētu paplašināties Eiropā

Skyqraft ir Zviedrijas startup tipa uzņēmums, kas, izmantojot mākslīgo intelektu (MI) un dronus, spēj apsekot elektrolīnijas. Pavisam nesen uzņēmums ir ieguvis 2.2 miljonu lielu finansējumu, lai attīstītu savu tehnoloģiju tālāk un paplašinātu savu darbību Eiropā un ASV.

Skyqraft, kas dibināts 2019. gada martā, nodrošina viedas infrastruktūras pārbaudes elektrolīnijām.      Pārbaudēm tiek izmanti droni un  mākslīgais intelekts, lai apkopotu attēlus un automātiski noteiktu riskus.

Elektrolīnijas parasti pārbauda cilvēku un helikopteru komandas, kas ir laikietilpīgi un potenciāli bīstami. Skyqraft pamatideja ir nodrošināt drošākas elektrolīniju pārbaudes, kā arī padarīt tās izdevīgākas, efektīvākas un videi draudzīgākas.

Skyqraft

Skyqraft līdzdibinātājs Sakina Turabali min, ka, veicot pārbaudes, droni savāc attēlus un 360 grādu video. Šie dati tiek pievienoti mašīnmācību sistēmai, kas automātiski konstatē jebkādu risku elektrolīnijām. Sistēma var apstrādāt lielus attēlu datu apjomus un ātri, ar augstu precizitāti atklāt problēmas. Zviedru uzņēmums apgalvo, ka ar šo tehnoloģiju 25 km garu elektrolīniju pārbaudi var saīsināt no ierastajām divām dienām uz trim minūtēm.

Uzņēmums jau ir ieguvis klientus – 3 lielākos Zviedrijas komunālo pakalpojumu uzņēmumus, kas veido 85% no Zviedrijas tirgus. Pēdējo gadu laikā uzņēmumi arvien plašāk sāk izmantot dronus dažādu problēmu kosntatēšanām, apsekošanām, kā arī tiecas veidot dronus, kas varētu veikt piegādes. Vai tas nozīmē, ka tuvāko 10 gadu laikā droni debesīs būs pavisam ikdienišķa lieta?

Avots: TechCrunch

Attēlu avots: skyqraft.com

Atbildēt

Līdzīgi raksti