Tehnoloģiju jaunumi

SMART ar NASA atbalstu izveido jauna koncepta riepas velosipēdiem

NASA vairākkārt ir minējusi, ka investīcijas, ko tā iegulda kosmosa izpētē, bieži vien atvieglo dzīvi arī uz Zemes. SMART, kas ir 2020. gadā dibināts startup tipa uzņēmums, saskaņā ar Kosmosa aktu nolīgumu, sadarbojas ar NASA un ir daļa no aģentūras oficiālās Startup programmas, kuras mērķis ir komercializēt dažas no aģentūras inovācijām. Jaunais uzņēmums šonedēļ atklāja savu pirmo produktu – bezgaisa velosipēdu riepu, kuras pamatā ir NASA inženieru radītā tehnoloģija uz Marsa esošajiem roveriem.

SMART METL riepa ir viens no pirmajiem produktiem no jaunās NASA Startup  programmas Glenn izpētes centrā, kur NASA inženieri Dr. Santo Padula un Kolins Kreagers pirmie attīstīja savu tā saucamo “formas atmiņas sakausējumu” (SMA) tehnoloģiju. SMA ļāva radīt riepu, kas konstruēta no savstarpēji savienotām atsperēm.

Galvenais mērķis, radot sakausējumu, bija radīt materiālu, kas molekulārā līmenī var atgriezties savā formā, kas nozīmē, ka tas spēj pielāgoties nelīdzeniem reljefiem un atgriezties savā formā, laika gaitā nezaudējot strukturālo integritāti.

SMART, kuru līdzdibinājis Ērls Kols un inženieris Braiens Jennijs, strādājis ar Dr. Santo Padulu un Kolinu Kreageru, kā arī ar bijušo NASA internu Kalvinu Joungu, lai SMA priekšrocības piemērotu patērētāju tirgum. Vispirms ar jauno METL riepu, kas būs pieejama plašai sabiedrībai nākamā gada sākumā, tiek izvirzīti mērķi sasniegt riteņbraukšanas tirgu. Pēc tam SMART plāno arī ieviest SMA riepas automobiļu un komerciālo transportlīdzekļu ražošanas nozarē.

Jau tagad SMART ir izveidota partnerība ar Ford piederošo Spin, velosipēdu un motorolleru koplietošanas uzņēmumu, kas koncentrējas uz jauniem modeļiem. SMART tehnoloģijai ir potenciāls. Tā spētu ilgtermiņā samazināt izmaksas un atkritumus, samazinot vajadzību pēc gumijas riepām, kas bieži jānomaina un var apdraudēt citus satiksmes dalībniekus, ja tās lieto bez pienācīga spiediena.

Avots: TechCrunch

Atbildēt

Līdzīgi raksti