iPad Pro ir lieliska aparatūra, ko kavē programmatūra. Šeit 5 iemesli, kāpēc iPadOS 19 līdzināšanās macOS ir laba ideja.
Pazīstamais Apple nopludinātājs Marks Gurmans ir ziņojis, ka Apple plāno veikt izmaiņas iPadOS, lai padarītu to līddzīgāku macOS. Mēs domājam, ka tas varētu būt lielisks solis, lai gan varētu būt gaidāmi arī sarežģījumi.
Gurmans ir ievērojama persona, kad runa ir par Apple noplūdēm. Tāpēc, lai gan līdz Apple WWDC pasākumam jūnijā mēs, iespējams, nesaņemsim apstiprinātu informāciju par iPadOS 19, tas tomēr varētu būt mājiens par to, kādā virzienā Apple plāno attīstīt savu planšetdatora operētājsistēmu.
Savā iknedēļas Bloomberg informatīvajā biļetenā Power On Gurmans apgalvo, ka “šī gada jauninājums būs vērsts uz produktivitāti, daudzuzdevumu veikšanu un lietotņu logu pārvaldību – ar mērķi panākt, lai ierīce darbotos vairāk kā Mac” un ka Apple vēlas padarīt savas operētājsistēmas (macOS, iPadOS, iOS un visionOS) saskaņotākas.
Cilvēkiem, kuri izmanto ar M4 darbināto iPad Pro, šī informācija ir mūzika ausīm. Pirms gada informācija par iPad Pro bija mulsionša. Tas bija pirmais Apple produkts, kas aprīkots ar M4 mikroshēmu – jaudīgu aparatūras elementu, kas tagad biežāk atrodams Mac un MacBook ierīcēs.
Tomēr, neraugoties uz to, ka M4 mikroshēma piedāvā tādu veiktspēju, kādu varētu sagaidīt no MacBook, šķita, ka M4 mikroshēmas jauda iPad Pro lielā mērā tika izniekota. Proti, tas joprojām izmantoja iPadOS un aprobežojās ar vienkāršotu iPad lietotņu, nevis pilnvērtīgu darbvirsmas lietojumprogrammu darbināšanu.
Pat ja šis solis joprojām nozīmē, ka iPad Pro nevar darbināt macOS aplikācijas, tas tomēr varētu būtiski uzlabot situāciju, īpaši attiecībā uz daudzuzdevumu režīmiem. Tas nozīmē vairāku aplikāciju vienlaicīgu darbināšanu un pārslēgšanos starp tām. Ja Apple to paveiks, tas lielā mērā palīdzēs iPad Pro kļūt par pilntiesīgu MacBook alternatīvu.
Taču, padarot iPadOS līdzīgāku macOS, tas varētu radīt arī pāris blaknes. Esam uzskaitījuši piecus iemeslus, kāpēc tas varētu būt lielisks solis, un trīs iemeslus, kāpēc tas viss varētu neizdoties.
5 iemesli, kāpēc padarīt iPadOS līdzīgāku macOS ir lieliska ideja
1. Tas nozīmē, ka iPad Pro ir jēgpilnāks

Lielākais ieguvums būtu jaudīgāks iPad Pro. No aparatūras viedokļa iPad Pro ir grūti kaut ko pārmest – tam ir satriecošs ekrāns, plāns un viegls dizains un jaudīgi komponenti.
Tomēr, neraugoties uz modernāko aparatūru, tajā var darbināt tikai iPad aplikācijas. Tās parasti ir vienkāršas lietotnes, kas ir paredzētas lietošanai ar skārienekrānu. Šīm lietojumprogrammām ir jāspēj darboties arī mazāk jaudīgos iPad.
Tas nozīmē, ka uzlabotas funkcijas bieži vien tiek atstātas darbvirsmas lietojumprogrammas versijai, un jebkurš iPad Pro īpašnieku veiktspējas uzlabojums salīdzinājumā ar cilvēkiem, kas izmanto, piemēram, iPad mini, būs pieticīgs.
Ideālā gadījumā, ja iPadOS operētājsistēma kļūtu līdzīgāka macOS, iPad Pro būtu iespējams izmantot Mac lietojumprogrammas. Vismaz tas varētu nozīmēt, ka daži lietotņu izstrādātāji varētu piedāvāt savām iPad lietotnēm Mac līdzīgu opciju.
Ja tas nozīmē, ka daudzuzdevumu veikšana būs vieglāka, tas arī būs apsveicami. Viena no lietām, ar ko saskarās šīs ierīces lietotāji, kad darbā mēģina izmantot iPad Pro, nevis, piemēram, MacBook, bija vairāku lietotņu atvēršana vienlaicīgi un ātra pārslēgšanās starp tām.
2. Tas varētu būt tieši laikā ar M5 darbinātiem iPad Pro
Ja, kā tiek ziņots, šīs būtiskās iPadOS izmaiņas tiks paziņotas Apple WWDC 2025 pasākumā, tad tas varētu sakrist ar baumām par jaunā iPad Pro ar M5 procesoru atklāšanu.
Lai gan neesam 100% pārliecināti par M5 iPad Pro, ņemot vērā, ka Apple joprojām izlaiž M4 ierīces, šāds solis būtu loģisks. Ja Apple patiešām paziņos par vēl jaudīgāku iPad Pro, tad iPadOS pašreizējā formā būs vēl ierobežotāka.
Tomēr, ja Apple paziņos gan par jaunu M5 iPad Pro, gan par iPadOS pārstrādi, lai pilnvērtīgi izmantotu šo jaudu, tad tas varētu būt patiešām ļoti aizraujoši. Turklāt WWDC ir pasākums, kas galvenokārt paredzēts izstrādātājiem.
Sekojoši uzņēmumam šī varētu būt lieliska iespēja parādīt jauno iPadOS izskatu un mudināt izstrādātājus sākt veidot lietotnes, kas pilnībā izmantotu jaunās un uzlabotās operētājsistēmas priekšrocības.
3. Tas Mac īpašniekiem atvieglo pielāgošanos iPad ekosistēmai
Ļoti interesanta ir Gurmana atsauce uz to, ka Apple vēlas padarīt savas operētājsistēmas konsekventākas. Viena no lielākajām Apple priekšrocībām ir tā ekosistēma. Ja jums ir iPhone, ir lielāka varbūtība, ka jums būs Apple Watch, nevis cits viedpulkstenis. Tas nozīmē, ka jums varētu būt arī Apple Music abonements un AirPods.
Padarīt iPadOS līdzīgāku macOS (un iOS un citām Apple operētājsistēmām) var būt izdevīgi gan pašam uzņēmumam, gan tā klientiem.
Ja MacBook īpašnieks nolems iegādāties iPad (Apple sapņu scenārijs) un programmatūra izskatīsies un darbosies līdzīgi, viņš, visticamāk, būs ļoti apmierināts, jo tas nozīmē, ka jaunā ierīce būs pazīstama un viegli lietojama. Un tas varētu nozīmēt, ka viņi iegādāsies vēl vairāk produktu, kas atkal būs tieši tas, ko vēlas Apple.
4. Tas piešķirtu iPadOS atpazīstamu identitāti

Nezinām, kā jūs, bet mēs par iPadOS domājam tikai kā par iOS (operētājsistēmu iPhone tālruņiem) ar lielākām ikonām. Varbūt tas ir netaisnīgi, bet, kad iPad pirmo reizi tika laists klajā, tajā darbojās iOS, un pat pēc iPadOS palaišanas 2019. gadā ir tikai dažas funkcijas un lietotnes, kas nedarbojas abās operētājsistēmās.
Ja iPadOS kļūtu par iOS un macOS kombināciju, tas ironiskā kārtā nozīmētu, ka iPadOS būtu kā unikālāka operētājsistēma, un tā beidzot varētu pamest iOS mesto ēnu, vienlaikus joprojām gūstot labumu no tā, ka var iespējams darbināt gandrīz visas iPhone milzīgajā lietotņu bibliotēkā atrodamās lietotnes.
5. Tas varētu nozīmēt, ka macOS kļūst nedaudz līdzīgāks iPadOS
iPadOS, kas iegūst macOS funkcijas, ir divvirziena ceļš, proti, mēs varētu saņemt iPad līdzīgas funkcijas Mac vai MacBook. Ir lietas, ko iPadOS paveic labāk, piemēram, šī operētājsistēma ir draudzīgāka iesācējiem un pārvērš iPad par otru displeju blakus esošajam MacBook. To visu būtu lieliski redzēt arī macOS.
Lielāka interfeisa izvēle, kas labi darbojas ar skārienjūtīgajiem ekrāniem, varētu pat pavērt ceļu vienai no ierīcēm, ko cilvēki visvairāk pieprasa no Apple – MacBook ar skārienjūtīgo ekrānu.
3 iemesli, kāpēc padarīt iPadOS līdzīgāku macOS ir ne tik spīdoša ideja
1. Tas varētu visu padarīt pārlieku sarežģītu
Viena no iPadOS labākajām iezīmēm ir tā vienkāršība, un, lai gan šķiet, ka vienkāršība kavē tādu ierīci kā iPad Pro, ikdienišķiem lietotājiem, kas izmanto iPad, iPad mini vai iPad Air, šī lietošanas ērtība ir milzīgs bonuss.
Ja iPadOS kļūtu līdzīgāks macOS, tas varētu iepriecināt iPad Pro īpašniekus, taču neaizmirsīsim, ka iPad Pro ir nišas ierīce, kas lielākajai daļai cilvēku ir pārāk dārga.
macOS līdzīgām funkcijām, piemēram, iPad mini, vienkārši nav jēgas, un Apple būtu muļķīgi veikt būtiskas izmaiņas, kas kaitina lielāko daļu klientu, lai izpatiktu tikai atsevišķiem lietotājiem.
2. Tas varētu izraisīt plaisu ar iOS un samazināt lietotņu skaitu

iPad, kas sākotnēji tika laists klajā kopā ar iOS, bija lielisks lēmums, jo tas nozīmēja, ka cilvēkiem, kuri iegādājās jauno produktu, bija tūlītēja piekļuve tūkstošiem iPhone lietotņu.
Lai gan sākotnēji tas nebija ideāli – dažas lietotnes nedarbojās labi ar iPad lielāku ekrānu -, tas, iespējams, bija daudz vienkāršāk, nekā tad, ja iPad būtu laists klajā ar pilnīgi jaunu operētājsistēmu, kurai izstrādātājiem būtu bijis jārada pielāgotas lietotnes.
Padomājiet par to šādi: ja jūs būtu lietojumprogrammu izstrādātājs ar ierobežotiem resursiem (gan laika, gan naudas), vai jūs radītu lietojumprogrammu sistēmai, kurai jau ir miljoniem lietotāju, vai arī riskētu radīt lietojumprogrammu jaunam produktam ar nelielu lietotāju bāzi?
Atbilde ir vienkārša – jūs (gandrīz) vienmēr izvēlētos lielo lietotāju bāzi, tāpēc, ja sākotnējais iPad nebūtu iznācis ar iOS un piekļuvi App Store, tas varētu būt bijis neveiksmīgs.
Tikai paskatieties uz Microsoft mēģinājumiem ar Windows Phone. Ierīcei bija nepieciešams, lai izstrādātāji radītu trešo versiju savām lietotnēm līdzās iOS un Android versijām. Ļoti maz izstrādātāju to vēlējās darīt, tāpēc Windows Phone ierīcēm bija pieejams daudz mazāk lietotņu nekā Android un iPhone konkurentiem.
Ja iPadOS pietuvosies macOS, vai iPad varētu būt pieejams mazāk lietotņu? Lai gan iPad ir neticami populārs, tas joprojām ne tuvu nav tik populārs kā iPhone. Sekojoši, ja izstrādātājiem ir jāizvēlas, kurai auditorijai veidot lietotni, varat derēt, ka tā būs paredzēta iPhone.
Tomēr, ja nākotnes iPadOS lietotnes būtībā paliks iOS lietotnes, bet ar papildu macOS līdzīgu saskarni, tas tomēr varētu nozīmēt, ka jaunais izskats ir miris, jo izstrādātāji labāk koncentrēsies uz saskarni, ko varēs izmantot visplašākā auditorija, nevis tikai iPad Pro lietotāji.
3. Lai to pilnvērtīgi izmantotu, iespējams, būs nepieciešami dārgi perifērie komponenti
iPadOS darbojas tik labi, jo tā jau no pašiem pamatiem ir izstrādāta lietošanai ierīcē ar skārienjūtīgo ekrānu. Jūs varat iegādāties jaunu iPad, un viss, kas jums jādara, ir jāpieskaras ekrānam, lai sāktu darbu.
Tomēr macOS ir izstrādāts tastatūrai un pelei/trackpada. Sekojoši, ja vēlēsieties pilnvērtīgi izmantot iPadOS nākotnes versiju, kas darbosies tāpat kā macOS, varētu būt jāiegulda līdzekļi perifērijas ierīcēs. Atsevišķas no tām var būt dārgas.
Magic Keyboard for iPad Pro ir izcils komplekts, kas ātri pievienojas iPad un pārvērš to par klēpjdatoram līdzīgu ierīci ar fizisku tastatūru. Tomēr šīs tastatūras cena sākas no 219 eiro.
Tie ir ievērojami papildu izdevumi. Varam gandrīz garantēt, ka, lai izmantotu jebkādas macOS līdzīgas funkcijas iPadOS, jums patiešām būs nepieciešama kāda perifērija.
Tas vai nu sadārdzinās izmaksas daudziem cilvēkiem, vai arī, ja izvēlēsieties lētāku alternatīvu, piemēram, Bluetooth tastatūru un peli, tas atņems iPad lietošanas vienkāršību.
Tas varētu nozīmēt, ka macOS līdzīgos elementus patiesībā izmanto mazāk cilvēku. Tas savukārt nozīmē, ka lietotņu izstrādātājiem būs mazāk motivācijas ieviest funkcijas un dizainu, ko izmantos tikai neliela daļa iPad lietotāju.
Avots: TechRadar