Apjomīgi plāni Firefox uzlabošanā vēl šogad

Kad Mozilla laida klajā pārlūku Firefox 57 ar jaunu Quantum dzini, NetMarketShare reitingi pakāpās līdz 13.56%. Tomēr pēc laiciņa tie nokritās atpakaļ līdz 10,94%, jo lietotāji to nomēģināja, tomēr atgriezās atpakaļ pie Google Chrome. Neraugoties uz daudzām pozitīvām atsauksmēm, Firefox lejupslīdi apturēt tā arī neizdevās.  Izstrādātāju komanda negatavojas padoties, un sagatavojuši daudzus uzlabojumus, no kuriem lielu daļu ieviesīs līdz gada beigām. Publiskota oficiālā Roadmap infografika, kurā aprakstīti visi 2018. gadā veicamie darbi.

Svarīgākais Lietotāja pieredzē:

1. Bloķēs visas reklāmas, kuras traucē un negatīvi ietekmē lietotāja pieredzi. Šobrīd vēl nav skaidrs, vai Mozilla ies savu ceļu vai arī pārņems sarakstus no Google Chrome

2. Apkaros Retargeting. Tas nozīmē, ka ja lietotājs apskatījis kādas preces internetveikalā, šīs un līdzīgas preces turpina viņu vajāt pa visu internetu. Funkcija Cross Domain Tracking tiks bloķēta.

3. Tracking Protection tiks anulēts; tā vietā lietotājam dos iespēju izvēlēties. Jebkurā ziņā pie lapas ielādes trekeri tiks bloķēti, ja tie bremzēs lapas ielādi.

4. Bloķēs video automātisko atskaņošanu.

5. Brīdinās par šaubīgām lapām, kuras pagātnē tikušas uzlauztas vai skaitās nedrošas

Veiktspēja:

6. Ātrāka cilnes loga ielāde; visi pārējie elementi tiks ielādēti vēlāk.

7. Interpretatora uzlabojumi un Object-biased NaN Boxing padarīs ātrākas lapas, kurās plaši izmanto Javascript.

8. Tab Warming savlaicīgi ielādēs saturu, ja paredzams, ka lietotājs pāries uz konkrēto saiti.

9. TCP Fast Open paātrinās cits citam sekojošu savienojumu ķēdi.

10. WebRender ar aplikāciju ātrumu 60 fps neatkarīgi no displeja vai no tā, kas lapā mainījies laikā starp kadriem.

Personalizācija:

11. Vairākfaktoru autorizācija augstākai drošībai

12. Jauns lietotāja saskarnes elements valodas nomaiņai

13. Lockbox Password Manager  aizstās esošo paroļu pārvaldnieku.

14. Politiku pārvaldnieks datora administrēšanai.

15. Jauni paplašinājumu API, uzlaboti vecie.

16. Tēmas uzlabojumi ļaus pielāgot pārlūka apgabalus, kur to vēl nevarēja; būs jauns tēmas API.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

3 Responses

  1. Personīgi es pēc daudzu gadu dominances Chrome nobīdīju otrajā plānā un kā noklusēto beidzot uzliku FF. Jaunā versija ir gana laba. Tikai nepatīk, ka tagad var mazāk Tab atvērt, jo tie nesamazinās līdz Favico izmēram. Kad rokos cauri dažādām saistītām tēmām man ir būtiski turēt atvērtus vaļā pa 10-20 tabiem uz katru tēmu. Pagaidām mēģinu pierast grupējot pa 2 ekrāniem.
    DevTools ir ļoti labi. Kopējais vizuālais arī daudz labāk iet pie sirds. Varētu viņi vēl iestrādāt cross-browser bookmarks, lai nav jāčikājas ar importiem. Ja saglabā vienā browserī, ir pieejams arī otrā utt.

  2. Ik pa laikam ff stāsta, ka bezmaz vai revolūciju uztaisījuši, tomēr katru reizi izmēģinot jauno ff nākas secināt, ka chrome ātrāk strādā. Kaut kādi papagaiļi testos un ff teorija par datora resursu izmantošanu dziļi vienaldzīga.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt