Microsoft gatavojās prezentēt nākotnes Windows 11 un jaunās MI funkcijas: Ko mēs varam sagaidīt no gaidāmā “New Era of Work” pasākuma.
Jau sākam saņemt norādes par to, ko Microsoft plāno ziņot par Windows 11 operētājsistēmu savā pasākumā, kas norisināsies martā. Gaidāma informācija par jaunām funkcijām Paint lietojumprogrammai, “Paint NPU” un par funkciju, ko Microsoft iekšēji dēvē par ‘AI Explorer‘.
Microsoft ir izveidojis oficiālu lapu, kur ziņo par īpašu digitālo pasākumu ar nosaukumu “New Era of Work”. Tas notiks 21. martā. Šajā lapā lietotāji var lasīt par šī pasākuma aprakstu un jaunāko informāciju.
Ko varam sagaidīt?
Lai gan mums būs jāgaida pasākums, lai precīzi uzzinātu, ko Microsoft vēlas mums pastāstīt, ir izskanējušas dažas spekulācijas no portāla Windows Latest. Viena no funkcijām, par ko uzzināsim, ir Paint lietojumprogrammas rīks, kas darbojas ar jaunās paaudzes programmu NPU (Neural Processing Units) palīdzību. Šie ir apstrādes komponenti, kas iespējo jaunu veidu procesus, īpaši daudzus AI procesus.
Lietojumprogrammai ir paredzētā NPU (Neural Processing Units) funkcija, kas dos jaunus attēlu rediģēšanas un attēlu renderēšanas rīkus. Cits iespējamais Windows Latest konstatētais elements bija “LiveCanvas“, kas, iespējams, ļaus lietotājiem zīmēt reāllaikā skices ar AI elemeniem.
‘AI Explorer‘ ir funkcija, kas pašlaik tiek testēta Microsoft. Šī jaunā, pārstrukturētā versija, kas aprakstīta kā “Advanced Copilot“, izskatās līdzīga Windows “Timeline” funkcijai, bet uzlabota ar MI (mākslīgo intelektu). Pašreizējā Windows Copilot versija prasa interneta savienojumu, bet pēc baumām šis varētu mainīties.
Šeit ir tas, ko mēs pašlaik saprotam par šīs funkcijas darbības principu: tā savāks informāciju par lietotāju veiktajām darbībām, pārvērtīs tos par “Searchable Moments” un ļaus lietotājiem tos meklēt un atsaukties uz tiem. Windows Latest arī ziņo par to, ka lielākā daļa esošo datoru, ko darbina Windows 11, nespēs izmantot AI Explorer, jo tas ir paredzēts izmantošanai ar nesen pieejamajiem NPU. NPU ļaus AI Explorer funkcijai darboties dabiskā veidā Windows 11 ierīcēs, un lietotāji varēs darboties ar AI Explorer, izmantojot dabisko valodu.
Dabiskās valodas izmantošana nozīmē, ka lietotāji var lūgt AI Explorer veikt uzdevumus vienkārši un viegli, ļaujot tiem piekļūt iepriekšējām sarunām, failiem un mapēm. Viņi varēs to izdarīt ar lielāko daļu no Windows funkcijām un lietojumprogrammām. AI Explorer spēs meklēt lietotāja vēsturi un atrast informāciju, kas saistīta ar lietotāja tematu vai tēmu.
Windows 11 funkcijas un ko tās nozīmē
Papildus NPU vadītajai Paint lietojumprogrammas funkcijai un AI Explorer, šķiet, ka varam sagaidīt arī citu MI vadītu funkciju. Tā starpā ir automātiskās superizšķirtspējas funkcija, kas ir parādījusies Windows 11 23H4 demo versijās un, pēc teiktā, izmantos datoru MI spējas, lai uzlabotu lietotāju vizuālo pieredzi. Tas, šķiet, tiks paveikts, izmantojot DirectML, API, kas arī izmanto datoru NPUs, un tas uzlabos kadru ātrumu spēlēs un lietojumprogrammās.
21. marts gatavojas nest ko aizraujošu prezentācijā, tomēr vērts atcerēties, ka visām šīm jaunajām funkcijām būs nepieciešams NPU. Tikai visjaunākās ražotās Windows ierīces būs aprīkotas ar tām, kas atstās pārējās Windows ierīces un lietotājus atpaliekot. Redzams, ka Microsoft patiesi paļaujas uz to, cik lieliskas ir jaunās MI vadītās funkcijas, lai pārliecinātu lietotājus pāriet uz jaunākajiem ierīču modeļiem.
Avots: TechRadar