Elons Masks dibina jaunu mākslīgā intelekta uzņēmumu X.AI

Elons Masks ir izveidojis jaunu uzņēmumu, kas nodarbojas ar mākslīgo intelektu, un tā nosaukums ir “X.AI”.

Uzņēmums, kas, kā norādīts ASV štata Nevadas dokumentācijā, tika reģistrēts pagājušajā mēnesī. Direktors pašlaik ir Masks, bet sekretārs – Maska ģimenes biroja direktors Džareds Birčals.

Baumas par to, ka Masks ir izveidojis mākslīgā intelekta uzņēmumu, klīst jau vairākas dienas, un Business Insider ziņojumā atklāj, ka Masks ir iegādājies tūkstošiem grafikas procesoru (GPU), lai darbinātu gaidāmo ģeneratīvā mākslīgā intelekta produktu. Laikraksts Financial Times līdzīgi ziņoja, ka Masks plāno izveidot mākslīgā intelekta uzņēmumu, lai konkurētu ar Microsoft atbalstīto OpenAI. Musks pat esot meklējis finansējumu no SpaceX un Tesla investoriem, lai uzsāktu uzņēmuma darbību.

Intervijā Twitter Spaces, kad Maskam jautāja par visiem iegādātajiem GPU, miljardieris nemaz nepieminēja savus plānus izveidot mākslīgā intelekta uzņēmumu, norādot:”šķiet, ka šobrīd visi un viņu suņi pērk GPU.” Domājamais X.AI nosaukums atbilst X Corp. nosaukumam, ko viņš kopš tā laika ir piešķīris Twitter, kā arī “X” marķējumam, ko viņš ir piestiprinājis savai vīzijai par “super lietotni”(Everything App).

Masks ir atklāti iestājies pret mākslīgā intelekta organizāciju OpenAI, kuras līdzdibinātājs viņš bija 2015. gadā, bet 2018. gadā no tās izstājās, un nesen parakstīja vēstuli, kurā aicināja pārtraukt “milzu mākslīgā intelekta eksperimentus”. Pēdējos mēnešos OpenAI ir kļuvusi par ārkārtīgi atpazīstamu vārdu, pateicoties tādām tehnoloģijām kā ChatGPT un GPT-4, un ir daļēji atbildīga par Microsoft un Google pašreizējo centienu sākt plašāku mākslīgā intelekta rīku integrēšanu daudzos produktos.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt