Kas ir VPN?

VPN vai virtuālais privātais tīkls

VPN jeb virtuālais privātais tīkls ir savienojuma metode, ko izmanto, lai uzlabotu drošību un privātumu privātiem un publiskiem tīkliem, piemēram, publiskajiem Wi-Fi tīkliem. Uzņēmumi visbiežāk izmanto virtuālos privātus tīklus, lai aizsargātu konfidenciālus datus. Taču VPN izmantošana privātajās ierīcēs arī paliek arvien populārāka. Izmantojot virtuālo privāto tīklu, lietotāja sākotnējā IP adrese tiek aizstāta ar vienu no virtuālā privātā tīkla nodrošinātu IP adresi, kas var ievērojami uzlabot drošību internetā. VPN abonenti var iegūt IP adresi no jebkuras vārtejas, ko nodrošina VPN pakalpojums. Piemēram, lietotājs var dzīvot Sanfrancisko, bet, izmantojot virtuālo privāto tīklu, var atrasties Amsterdamā, Ņujorkā vai jebkurā citā pilsētā.

Kāpēc VPN ir nepieciešams?

1) Lai paslēptu savu IP adresi – pieslēgšanās virtuālajam privātajam tīklam slēpj lietotāja patieso IP adresi.
2) Lai mainītu savu IP adresi – izmantojot VPN, tiek iegūta cita IP adrese.
3) Lai šifrētu datu pārsūtīšanu – virtuālais privātais tīkls aizsargās datus, ko pārsūtiet caur publisko Wi-Fi.
4) Lai paslēptu savu atrašanās vietu – izmantojot virtuālo privāto tīklu, lietotāji var izvēlēties izcelsmes valsti savam interneta savienojumam.
5) Lai piekļūtu vietnēm, kurām bloķēta piekļuve – apmeklējiet tīmekļa vietni, ko bloķējušas valdības ar VPN.

Virtuālā privātā tīkla drošība

Drošība ir galvenais iemesls, kādēļ uzņēmumi jau gadiem ilgi izmanto VPN. Arī digitālajā vidē uzdarbojas garnadži, kas cenšas nozagt privātos datus. Wi-Fi spoofing un Firesheep ir divi vienkārši veidi, kas tiek izmantoti informācijas zagšanai.

Ja ugunsmūris aizsargā lietotāja datus datorā, tad VPN aizsargā datus tīmeklī. VPN izmanto progresīvus šifrēšanas protokolus un drošas datu apstrādes metodes. Vairums datora lietotāju savās ierīcēs izmanto ugunsmūrus un antivīrusus. Drošības draudu pieaugums un arvien pieaugošā paļaušanās uz internetu, padara virtuālo privāto tīklu par būtisku drošības sastāvdaļu.

VPN iestatīšana

Virtuālā privātā tīkla izveide ir vienkāršs process. Tas ir tik vienkārši, kā ievadīt lietotājvārdu un servera adresi. Viedtālruņos var konfigurēt virtuālos privātos tīklus, izmantojot PPTP un L2TP / IPsec protokolus. Visas galvenās operētājsistēmas var konfigurēt PPTP VPN savienojumus. OpenVPN un L2TP / IPsec protokoliem nepieciešama neliela atvērtā koda lietojumprogramma (OpenVPN) un sertifikātu lejupielāde.

Virtuālie privātā tīkla protokoli

Protokolu un pieejamo drošības elementu skaits laika gaitā turpina pieaugt. Visbiežāk izmantotie protokoli ir šādi:

PPTPPPTP ir bijis aptuveni kopš Windows 95 laika. Galvenais PPTP pārdošanas punkts ir tas, ka to var vienkārši uzstādīt katrā operētājsistēmā. Īsāk sakot, PPTP tuneļi savieno GRE-protokolu. Diemžēl PPTP protokola drošība pēdējos gados ir apšaubīta. Tas joprojām ir spēcīgs, bet ne visdrošākais.

L2TP / IPsecL2TP / IPsec ir drošāks par PPTP un piedāvā vairāk funkciju. L2TP / IPsec ir veids, kā īstenot divus protokolus, lai iegūtu katra labākās iespējas. Piemēram, L2TP protokols tiek izmantots, lai izveidotu tuneli, un IPsec nodrošina drošu kanālu. Šie pasākumi nodrošina iespaidīgi drošu paketi.

OpenVPNOpenVPN ir SSL balstīts virtuālais privātais tīkls, kas turpina iegūt popularitāti. Izmantotā programmatūra ir atvērtā koda un brīvi pieejama. SSL ir šifrēšanas protokols, un OpenVPN var darboties vienā UDP vai TCP portā, padarot to ļoti elastīgu.

Virtuālie privāto tīklu nodrošinātāji

VPN pakalpojumu sniedzējiem ir daudz iespēju. Ir daži virtuālā privātā tīkla pakalpojumu sniedzēji, kas piedāvā bezmaksas pakalpojumus, un ir daži, kas iekasē maksu par VPN pakalpojumu. VPN pakalpojumu sniedzēji piedāvā stabilu vārteju, stabilu drošību un bezmaksas programmatūru. Salīdzināt VPN pakalpojumu sniedzējus varat VPN.com, šeit ir labākie un populārākie VPN pakalpojumu sniedzēji 2019 gadā.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

3 Responses

  1. Šie izskaidrojošie raksti būtu forši, ja nebūtu tik pavirši un virspusēji. Šādu tēmu varēja izvērst vismaz piecreiz garāk – kaut vai turpinājumos – lai lasītājs beigās tiešām saprastu, kā tas VPN darbojas. Katrā ziņā šis raksts ir labāks nekā pirms kāda laika par blokķēdēm.

  2. Pirpļaks transleiteris atkal uzdarbojas. Kopī-pasto priekš nezinīšiem domātu informāciju, pie tam ļoti novecojušu. Firesheep nedarbojas jau gadus 4 vai 5

  3. Par vnp saprotams pirkt to nav jegas, bet nopirkt wi fi marsutetaju (ruteri), kas atkarigs no firmas var veidot savienojumus klustot par severi tavam vpn.
    Musdienu ruteros parasti ir sadas tadas funkcijas ko lietot ir izdevigi, parastos isp dotos sadas funcijas ir atslegtas.
    Ir ari bezmaksas vpm ka (vpn book), ilgstosi lietot sos severus var atrasties interneta bomza stavokli, jo saprotams kads iegust naudu sutot traffiku caur savu severi.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt