Drošība

Hakeris iegūst datus par tūkstošiem VPN lietotāju

Kādam hakerim izdevies nozagt visu VPN nodrošinātāja tīmekļa vietnes servera saturu. Pašlaik viņš cenšas pārdot tūkstošiem lietotāju datu populārā hakeru forumā.

Kā ziņo privātuma pārskatīšanas vietne PrivacySharks, VPN pakalpojumu sniedzējs LimeVPN ir kļuvis par hakeru upuri. Tā rezultātā noplūduši 69,000 pakalpojuma lietotāju dati. Hakeris ar lietotājvārdu slashx, RaidForums sludinājumā ir pievienojis rakstu par to, ka ieguvis visu LimeVPN lietotāju datu bāzi un vēlas to pārdot $400 Bitcoin.

PrivacySharks sazinājās ar hakeri, lai uzzinātu vairāk par šo pārkāpumu. Tika atklāts, ka VPN pakalpojumu sniedzēja tīmekļa vietnes dati ietver ierakstus no tā WHMCS norēķinu sistēmas, kā arī konta datus, tostarp lietotājvārdus, e-pasta adreses un paroles.

Hakeris arī paziņoja PrivacySharks, ka viņa rīcībā ir katra LimeVPN lietotāju privātās atslēgas. Tas nozīmē, ka iespējams viegli atšifrēt katra lietotāja datplūsmu.

Lai iegūtu jaunus klientus un saglabātu pašreizējos klientus, VPN pakalpojumu sniedzējiem ir jāpārliecina lietotāji, ka viņu dati paliks privāti un droši. Pagaidām LimeVPN vēl nav sniedzis publisku atbildi par notikušo.

Vismaz reizi mēnesī nākas dzirdēt par uzņēmumu datu bāžu uzlaušanu vai datu noplūdi. Vadot savus datus internetā, jāatceras, ka tie var tikt saglabāti un nonākt nevēlamās rokās, tādēļ vienmēr nepieciešams pārliecināties par to drošību.

Avots: Tech Radar

Atbildēt

Līdzīgi raksti