Instagram vairāk nekā gadu saglabāja izdzēstos fotoattēlus un ziņojumus uz saviem serveriem

Dzēšot kaut ko no Instagram, jūs domājat, ka tas ir noticis un viss ir izdzēsts. Bet, kad drošības pētnieks Saugats Pokharels pieprasīja fotoattēlu un tiešo ziņojumu kopijas no fotoattēlu koplietošanas lietotnes, viņam tika nosūtīti dati, kurus viņš izdzēsa pirms vairāk nekā gada, parādot, ka informācija nekad nav pilnībā noņemta no Instagram serveriem.

Instagram saka, ka tas bija saistīts ar kļūdu tās sistēmā, kas tagad ir novērsta, un Pokharel ir saņēmis 6000 dolāru lielu atlīdzību par problēmas noteikšanu. Kā ziņo TechCrunch, Pokharels kļūdu atklāja pagājušā gada oktobrī un saka, ka tā tika novērsta šomēnes.

Nav skaidrs, cik plaši šī problēma bija izplatīta un vai tā skāra visus Instagram lietotājus. Ikreiz, kad mēs dzēšam datus no tiešsaistes pakalpojumiem, parasti ir kāds nenoteikts laiks, pirms dati tiek pilnībā noņemti no vietnes serveriem. Attiecībā uz Instagram uzņēmums saka, ka datu pilnīgai noņemšanai parasti vajadzīgas apmēram 90 dienas. Bet drošības pētnieki jau agrāk ir atraduši līdzīgas problēmas ar citiem dienestiem, tostarp ar Twitter, kas vairākus gadus pēc tieša ziņojuma dzēšanas saglabāja šos ziņojumus.

Šajā gadījumā problēma tika atklāta tikai tāpēc, ka Pokharelam bija iespēja lejupielādēt savu datu kopiju no Instagram. Facebook piederošais uzņēmums 2018. gadā ieviesa šo lejupielādes rīku , lai ievērotu ES datu privātuma GDPR noteikumus.

GDPR nosaka, ka ES pilsoņiem ir “piekļuves tiesības” viņu datiem, ļaujot viņiem saprātīgā laika posmā pieprasīt visas informācijas kopiju, ko uzņēmums viņiem glabā. Izmantojot šīs tiesības, saņemtā informācija ne vienmēr ir pašsaprotama, taču Instagram gadījumā to ir pietiekami viegli pārskatīt. Tas ir arī vienīgais vienkāršais veids, kā uzzināt, vai uzņēmumi jūsu datus glabājuši ilgi pēc tam, kad esat viņiem lūdzis tos izdzēst.

 

Avots: Theverge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt