“Lētajiem ķīniešiem” uzstādīt Google Play kļūs grūtāk

Google paziņojis par plāniem ierobežot Google Play, Maps, GDrive un citu servisu uzstādīšanu viedtālruņos, kuri nav izgājuši sertifikāciju. Lai tālrunis nonāktu veikalu plauktos ar legāli preinstalētiem Googles servisiem, jābūt īpaša vienošanās ar interneta gigantu. Lētie ķīniešu zīmoli nereti GApps pakotni uzstāda patvaļīgi, vai paredz lietotājam iespēju to uzstādīt ar īpašu instalatoru. Tagad šī iespēja slēgta. Minētais attieksies uz visiem jaunajiem rūpnieciskajiem vai paštaisītajiem Android ROM, kuri būs izlaisti pēc 16. marta. Ja nebūs šī sertifikāta, tad parādīs kļūdas paziņojumu, un nevienu Googles pakalpojumu lietot nevarēs.

Lai neciestu klienti, kuri iecienījuši atbloķētus bootloaderus, LineageOS (ex CyanogenMod) un citus Android ROM, paredzēta iespēja individuālā kārtībā reģistrēt ierīces ar Android ID un savu Googles kontu. Uz katru Googles kontu iespējamas līdz 100 reģistrācijas.

Bez tam iespējams arī hakeru variants – viltot sertifikāciju ar aplikāciju Magisk. Metode šobrīd strādā, bet paredz obligātu viedtālruņa rootošanu. Šobrīd vēl nav paziņots datums, kad Googles jaunievedums stāsies spēkā.

 

Androidpolice

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

  1. Google is not evil, you know. Kāda suņasūda pēc vajadzīga tāda sertifikakācija? Redzu pagaidām vienu iemeslu – gribi sertifikātu, uzliec šito komponentu, nedrīkst gappus džeilot vai darīt jūzerim zināmu to spiegošanu. Visas runas par drošību ir kaķim zem astes. Hemargumenti.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt