Microsoft ieguldīs miljardus OpenAi veidotajam tērzēšanas robotam

Uzņēmums Microsoft ir paziņojis par vairāku miljardu dolāru ieguldījumu mākslīgā intelekta (AI) attīstībā, paplašinot partnerību ar OpenAI.

OpenAI ir populārā attēlu ģenerēšanas rīka Dall-E un tērzēšanas robota ChatGPT radītājs. 2019. gadā Microsoft ieguldīja 1 miljardu ASV dolāru uzņēmumā, kuru dibināja Elons Masks un tehnoloģiju investors Sems Altmans.

Windows un Xbox ražotājs plāno atlaist līdz 10 000 darbinieku, taču uzņēmums paziņoja, ka joprojām pieņems darbā darbiniekus galvenajās stratēģiskajās jomās. Pagājušajā nedēļā paziņojumā darbiniekiem izpilddirektors Satja Nadella sacīja: “Ar mākslīgā intelekta sasniegumiem tiek radīts nākamais lielais skaitļošanas tehnoloģiju vilnis.”

Paziņojot par paplašināto partnerību, uzņēmums pauda uzskatu, ka mākslīgajam intelektam būs “ietekme personālā datora, interneta, mobilo ierīču un mākoņa mērogā”.

Par ChatGpt

OpenAI ChatGPT spēj sniegt pārliecinoši cilvēciskas atbildes uz jautājumiem.

Spekulācijas par šīs tehnoloģijas iespējamo ļaunprātīgo izmantošanu, sākot no palīdzības studentiem krāpties eksāmenos un beidzot ar ļaunprātīgu programmatūru rakstīšanu, iet roku rokā ar ierosinājumiem, ka tā var radīt revolūciju daudzās nozarēs, tostarp meklēšanas nozarē.

Microsoft pieder meklētājprogramma Bing, un, lai gan tā popularitātes ziņā atpaliek no Google, daži uzskata, ka ChatGPT apdraud nozares līderi.

Laikraksts The New York Times ziņoja, ka uzņēmums Google ir izsludinājis “sarkano kodu”, jo tam ir aizdomas, ka programma varētu radīt iespēju konkurentiem sagrābt uzņēmuma 149 miljardus ASV dolāru vērto meklēšanas biznesu. 

Google jau iepriekš ir atturējies publiskot dažas mākslīgā intelekta sistēmas publiskai lietošanai.vUzņēmums ir atsaucies uz “ētiskām problēmām”, lai neizpaustu savu attēlu ģenerēšanas sistēmu ImagenPētnieki norādīja, ka pastāv risks, ka sistēma, kas ir apmācīta, izmantojot no tīmekļa iegūtos datus, varētu apgūt “kaitīgus stereotipus un priekšstatus”.

Microsoft plāni

Microsoft paziņoja, ka ir apņēmies “veidot mākslīgā intelekta sistēmas un produktus, kas ir uzticami un droši”. Uzņēmums arī paziņoja, ka izmantos OpenAI tehnoloģiju “visos tā patērētāju un uzņēmumu produktos”.

Papildus ChatGPT uzņēmums ražo arī Dall-E, kas ģenerē attēlus, reaģējot uz vienkāršiem teksta norādījumiem, un GitHub Copilot – sistēmu, kas izmanto mākslīgo intelektu, lai palīdzētu rakstīt datorkodus. Microsoft paziņoja, ka tā mākoņdatošanas platforma Azure turpinās izmantot OpenAI

Iepriekš tika ziņots, ka Microsoft apsver iespēju ieguldīt papildu 10 miljardus ASV dolāru OpenAI, taču uzņēmuma paziņojumā nebija norādīts, cik lielas investīcijas tas ieguldīs.

Avots: BBC News

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt