Windows 11 lietotāji 40 gadus pēc platformas relīzes gūst iespēju izmantot Notepad pareizrakstības pārbaudi un automātisko labošanu.
Vienkāršā teksta rediģēšanas platforma tika ieviesta 1983. gadā, taču tikai pēc četrām desmitgadēm tā saņem šīs nozīmīgās funkcijas. To testēšana tika uzsākta martā, bet tagad palēnām tās kļūst pieejamas visiem Windows 11 lietotājiem.
Pareizrakstības pārbaudes funkcija ir gandrīz identiska tam kā Word vai Edge izceļ nepareizi uzrakstītus vārdus – ar sarkanu pasvītrojumu. Vienīgā atšķirība ir tā, ka, klikšķinot ar labo taustiņu uz izceltā vārda, automātiski neatveras piedāvāto risinājumu saraksts. Lai tā notiktu, ir jāspiež vēlreiz.
Interesanti, ka Microsoft nekopēja to kā tas tiek darīts Word, it īpaši, ņemot vērā, ka beta testēšanas laikā tika prezentēts, ka tas notiek ar vienu klikšķi. Microsoft Word pareizrakstības pārbaudes funkcija pirmo reizi paradījās 1985. gadā, kad tā bija zināma kā Multi-Tool Word priekš Xenix un MS-DOS sistēmām.
Lai ieslēgtu vai izslēgtu vārdu pārbaudi failos, to var mainīt iestatījumu izvēlnē. Pareizrakstība automātiski netiek pārbaudīta, ja tie ir ar kodēšanu saistīti faili. Microsoft platformā ir pievienojuši arī automātisko labošanu, kas mijiedarbojas ar pareizrakstības funkciju.
Uzņēmums pakāpeniski pievieno vēl un vēl funkciju Notepad lietotnei, kas ir tieši laikā ar WordPad lietotnes dzēšanu. Notepad tagad ir simbolu skaitītājs, tumšais režīms, tabulas, Copilot integrācija un pat neliels virtuālais grozāmgrābslis.
Avots: TheVerge
One Response
Vienkāršās platformas tieši ar to ir labas, ka ir vienkāršas un neapkarinātas ar visādiem pribambasiem. Gribi pareizrakstības labošanu – raksti MSWordā. Ja pēkšņi vajag plain text, tad ļoti ticams, ka pareizrakstība būs pēdējais, kas interesē, jo ne jau literārus tekstus vai pat dienesta vēstules ārpus pasta klienta utml. kāds raksta plain textā. Un nevajag s**** labas lietas. Tā, piemēram, Acrobat reader, kas jau gadus 10 vai 15 ir piebāzts ar visādiem mēsliem, no kuriem daži ir uzmācīgi, bet daži vienkārši aizņem vietu logā, un kas ir pilnīgi lieki pdf failu lasīšanai. Un tad ir jāmeklē visādas kreisās un puskreisās alternatīvas, lai varētu jēdzīgi pastrādāt.