Microsoft piešķir atvērtā koda licenci 60 000 patentu, palīdzot Linux izvairīties no tiesu darbiem.

Microsoft paziņoja, ka pievienojas Open Invention Network (OIN) –  atvērtā koda patentu grupai, kuras mērķis ir pasargāt Linux no tiesu darbiem. Pievienošanās procesā Microsoft piešķīra atvērtā koda licenci 60 000 patentu un padarīja tos pieejamus OIN biedriem.

Šāds solis ir liels pārsteigums daudziem izstrādātāju kopienā, jo Microsoft ir pazīstami ar savu aizsargājošo nostāju attiecībā pret patentiem. Tādām kompānijām  kā Android un Samsung pat ir nācies maksāt miljardiem lielus sodus patentu noteikumu pārkāpšanas dēļ.

Bet Microsoft vēlas mainīt savu reputāciju un parādīt cik izstrādātājiem draudzīga tā spēj būt. Izstrādātāji “vēlas izplatīt savu programmatūru neatkarīgi no platformām, visās ierīcēs, kuras atbilst lietotāju vajadzībām”, sacīja Ēriks Andersons, korporatīvais viceprezidents un ģenerāladvokāta vietnieks. “Mēs arī uzzinājām, ka kopīga izstrāde caur atvērtā koda procesu var paātrināt inovāciju”.

Ir lielas priekšrocības, kļūstot par OIN biedru. Kompānijas un izstrādātāji iegūst piekļuvi gan OIN piederošajiem patentiem, gan savstarpējām licencēm ar OIN sadarbības partneriem. Pašlaik OIN piedāvāto licenču platformu izmanto vairāk nekā 2 650 kompānijas visā pasaulē, ieskaitot tādus smagsvarus kā Google, IBM, NEC, Philips, Sony un Toyota. Šāds pavērsiens izstrādātājiem nozīmē mazāk galvassāpju legalitātē, it sevišķi, ja nav pašiem savas  juridiskās komandas. Tas varētu nozīmēt arī ātrāku programmatūru izlaišanu.

Šī nav pirmā reize, kad Microsoft atslābinājuši savu tvērienu patentu sakarā. Pirms diviem gadiem kompānija veica lielas izmaiņas, izstrādājot Azure IP Advantage Plan, kas pasargāja lietotājus no patentu troļļiem. Un šogad tā īstenoja jaunu uzņēmuma politiku, kas ļauj kompānijām, kuras sadarbojas ar Microsoft tehnoloģiju risinājumu izstrādē, paturēt tiesības uz patentiem, kuri radušies šīs sadarbības rezultātā. Kā piemēru var minēt kādu Dienvidkorejas slimnīcu, kura sadarbībā ar Microsoft izstrādāja kustību izsekošanas AI, kas vāca un analizēja datus par ķirurgu kustībām operāciju laikā. Tehnoloģiju izstrādāja Microsoft, bet tiesības uz patentu pieder slimnīcai.

Lai arī kādas domas mums būtu par Microsoft,  nevar noliegt, ka šis ir liels solis uz priekšu izstrādātājiem visā pasaulē.

Avots

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt