Pagājušajā nedēļā Nvidia GTC 2019 laida klajā pārsteidzošu attēlu veidošanas programmu. Programma spēj pāris sekunžu laikā uzzīmētas līnijas pārvērst reālistiskā attēlā, piemēram, saulrietā starp kalniem.
GauGAN, Nvidia attēlu veidošanas programma, ir tikai neliela demonstrācija tam, kas ir iespējams ar Nvidia neirālo tīklu platformām. Neirālie tīkli ir šaura MI (mākslīgā intelekta) nozare, kas paredzēta objektu atpazīšanai uz fotogrāfijām.
GauGAN, Nvidia attēlu veidošanas programmai, ir trīs rīki – krāsu spainis, pildspalva un zīmulis. Programmas lejasdaļā pieejama virkne dažādu objektu. Izvēlieties mākoņa figūru, ar zīmuli uzzīmējiet līniju, kur vēlētos, lai tas atrodas, un programma radīs reālistisku mākoņu segu. Uzzīmējiet apli, izkrāsojiet to ar krāsu sapini, un programma radīs pūkainus, vasaras vakara mākoņus!
GauGAN veidotie attēli nav vienkāršu uzlīmju vai ikonu kopums. Katrs attēls tiks radīts unikāls, vadoties pēc lietotāja ievadītajiem datiem zīmējumā. Tas nozīmē, ka pat ja divi cilvēki izveidos identisku zīmējumu, programmas veidotie gala attēli būs dažādi.
Lai iegūtu reāllaika rezultātus, GauGAN ir jādarbojas uz TPU platformas. Nvidia šo programmatūru demonstrēja RDX Titan GPU platformā, kas ļāva tai radīt rezultātus reāllaikā. Demonstrācijas laikā tika parādīts, kā zīmējot līniju, programma spēj uzreiz rādīt rezultātu. Braiens Catanzaro, Nvidia neirālo tīklu nodaļas vadītājs, min, ka ar pāris modifikācijām GauGAN var palaist uz jebkuras platformas, tai skaitā CPU, taču attēla veidošana var aizņemt vairāk sekundes.
Programmas izmēģinājuma (demo) versijā attēlos veidotās robežas starp objektiem nav ideālas, taču projekta komanda sola tās uzlabot. Robežā kur divi objekti saskaras, ievērojama izplūdusi līnija, kas uzreiz īsti pat nav pamanāma.
Nvidia neirālo tīklu datu bāzē atpazīšanai ievietoja vairāk kā miljonu attēlu no Flickr. Braiens Catanzaro, min, ka datu bāzē atpazīšanai tiek ievietoti tikai attēli ar atļauju. Uzņēmums apgalvo, ka programma spēj sintezēt simtiem tūkstošiem detaļu no attēliem un to saistību reālajā pasaulē. Veidojot attēlu, iespējams nomainīt gadalaiku un pāris sekunžu laikā, kokiem pazūd lapas.
Ar šo programmu ir visai viegli radīt neautentiskus attēlus arī nelabvēlīgiem mērķiem. Braiens Catanzaro uzsver, ka tas ir svarīgs temats, piemetinot, ka tas pat ir lielāks par vienu projektu un visu uzņēmumu. Uzņēmumu uztrauc šī problēma, taču šis vairāk ir uzticības nevis tehnoloģiju jautājums, ar kuru jātiek galā pašai sabiedrībai.
Nvidia šobrīd ir laidusi klajā tikai GauGAN izmēģinājuma versiju. Taču ir skaidrs, ka šāda programma un tās piedāvātās iespējas būtu piemērotas ikvienam – video spēļu dizaineriem, arhitektiem un, protams, arī cilvēkiem, kas vienkārši vēlas eksperimentēt ar šo programmu vai veidot mākslas darbus. Programma vēl nav pieejama lejupielādei un nav arī zināms, cik tā maksātu.
Avots: Tech Crunch